reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SpaceX przeniesie siedzibę z Delaware do Teksasu

dodano: 2024-02-17 13:51
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Bloomberg/CNN/SpaceX

The Elon Musk Show Viaplay 14 lutego Elon Musk zamieścił na swojej platformie X informację o przeniesieniu siedziby firmy SpaceX zajmującej się startami rakiet Falcon z typowo przyjaznego dla biznesu stanu Delaware do Teksasu. To nie pierwsza firma, która opuszcza Delaware - wcześniej zrobiła to firma zajmująca się implantami mózgu Neuralink, która jest teraz w Newadzie.

SpaceX
SpaceX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SpaceX przeniesie swoją siedzibę z Delaware do Teksasu w odwecie (a może przez kaprys Muska) po decyzji sędziego z tego pierwszego stanu o unieważnieniu pensji wynoszącej 55,8 mld dol. w wypłacanej przez Teslę jej szefowi Elonowi Muskowi.

W szyderczym komentarzu Musk udzielił swoim naśladowcom takiej rady: „Jeśli Twoja firma nadal jest zarejestrowana w Delaware, radzę jak najszybciej przenieść się do innego stanu."

Przypomnijmy, że niecały miesiąc mija od orzeczenia sądu w Delaware, które unieważniło jego pakiet wynagrodzeń dla kadry kierowniczej o wartości 56 miliardów dolarów od Tesli .

Sędzia sądu w Delaware, Kathaleen McCormick, orzekła 30 stycznia, że ​​„proces prowadzący do zatwierdzenia planu wynagrodzeń Muska zawierał głębokie błędy” i był nieuczciwy wobec akcjonariuszy.

Pakiet z 2018 r., największy w historii, przyznał Muskowi 20,3 mln opcji na akcje w 12 ratach i był wówczas wyceniony na 55,8 mld dol. Dzięki temu Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie.

Kaprysy Elona Muska

To kolejny przypadek ponownej rejestracji lub przeniesienia firmy należącej do Muska według jego  kaprysu.

Neuralink - firma Muska produkująca implanty mózgowe przeniosła w zeszłym tygodniu siedzibę z Delaware do Newady.

Przypomnijmy, że w 2021 roku Elon Musk przeniósł siedzibę Tesli z Kalifornii do Austin w Teksasie po tym, jak skrytykował politykę stanu w związku z pandemią, która zmusiła producenta samochodów elektrycznych do wstrzymania produkcji w jednej ze swoich fabryk – chociaż stanem siedziby pozostawał Delaware.


Źródło: bloomberg.com  cnn.com  reuters.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...