reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sport1 zdobywa nowego akcjonariusza

dodano: 2024-02-23 18:34
autor: RO | źródło: DF

Sport1 Formuła 1 Turecka grupa medialna Acunmedya dołącza do niemieckiej stacji telewizyjnej Sport1 jako główny inwestor, nabywając 50 proc. udziałów w Sport1 GmbH. Doniesienia medialne podają, że wartość zakupu wyniosła 30 mln euro. To niewiele, biorąc pod uwagę, że spółka dominująca Highlight liczyła na 100 mln euro dla Sport1 w zeszłym roku.

Sport1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecki nadawca sportowy ogłosił wejście tureckiej grupy medialnej w charakterze inwestora strategicznego. Wielokanałowa platforma widzi duży potencjał wzrostu dzięki tej synergii. Jesienią br. ma zostać uruchomiony nowy program typu reality „Exatlon” w darmowym kanale telewizyjnym Sport1.

Założyciel Acunmedya, Acun Ilıcalı, wyraził zadowolenie z nowych kanałów dystrybucji w krajach niemieckojęzycznych i ma nadzieję zaoferować widzom w Niemczech, Austrii i Szwajcarii innowacyjne i inspirujące programy.

Gdy Sport1 i Acunmedya świętują strategiczne partnerstwo i planowaną ofensywę treści, pojawiają się doniesienia dotyczące kondycji finansowej Sport1 Medien AG i jej spółki macierzystej Highlight Communications AG. Podział "pół na pół" sugeruje, że wszelkie decyzje nie będą w pełni dobrowolne. W końcu taki podział może spowodować problemy w głosowaniu, więc może to pierwszy krok w kierunku dalszej wyprzedaży?

Nasuwa się sugestia, czy Sport1 straci prawa do części swojego obecnego programu i będzie musiał polegać na nowej zawartości. Tak czy inaczej, nadawca będzie musiał dużo zapłacić za program od nowego akcjonariusza i co to będzie oznaczało dla obecnej ramówki, tj. które programy zostaną usunięte z anteny Sport1? Wielu widzów zada pytanie, czy popularne piłkarskie talk-show „Stahlwerk Doppelpass” zostanie w ofercie kanału.

Umowa między Highlight Highlight Communications AG i Acunmedya nie została jeszcze sfinalizowana
Umowa jest związana różnymi warunkami, takimi jak klauzule dotyczące mediów i zgody organów antymonopolowych.

Sport1 niedawno nawiązał współpracę z Deutsche Streaming Allianz GmbH. Porozumienie dotyczy nowych rozwiązań w zakresie przesyłania strumieniowego i treści.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...