reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat OneWeb z usługami Land Mobility

dodano: 2024-02-26 20:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat OneWeb

Eutelsat OneWeb Kymeta u8 Go 360px Szybki satelitarny dostęp do Internetu w podróży to już rzeczywistość. Francuski operator satelitarny Eutelsat zaczął oferować taką łączność za pośrednictwem satelitów Eutelsat OneWeb na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). Eutelsat OneWeb inauguruje usługi łączności Land Mobility.

Eutelsat OneWeb
Mobility Car Kymeta Eutelsat Oneweb 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Usługa świadczona jest dla partnerów dystrybucyjnych Eutelsat OneWeb, którzy będą oferować ją swoim klientom podróżującym po całym świecie. Będzie dostępny na przykład dla połączeń kolejowych, a także dla służb ratunkowych, mediów, klientów z branży wydobycia ropy i gazu, górnictwa, instytucji rządowych i organizacji pozarządowych.

Usługa jest obecnie dostępna u ponad 30 istniejących partnerów dystrybucyjnych Eutelsat OneWeb i wykorzystuje mobilny terminal użytkownika Kymeta Hawk TM u8 (UT). Szerszy zestaw terminali będzie dostępny jeszcze w tym roku.
 


Dzięki nowej usłudze klienci w obu Amerykach, Europie i Australii będą mieli dostęp do prędkości pobierania do 200 Mbit/s, gdziekolwiek się znajdują. Zasięg i dostępność wzrosną wraz z zakończeniem przez operatora Eutelsat wdrażania swojego segmentu naziemnego, aby zapewnić prawdziwy zasięg globalny.

Innowacyjne usługi w zakresie mobilności obsługiwane za pośrednictwem satelitów znajdujących się na niskiej orbicie okołoziemskiej zostały opracowane i szeroko przetestowane we współpracy z wiodącymi partnerami branżowymi, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną i Brytyjską Agencją Kosmiczną.

Komentując, Stephen Beynon, prezes ds. łączności w Grupie Eutelsat, powiedział:

- Uruchomienie przez Eutelsat OneWeb usług Land Mobility zapewnia szybką łączność o małych opóźnieniach dla słabo obsługiwanych branż, takich jak transport, służby ratownicze i sektor pomocy międzynarodowej. Z niecierpliwością czekamy na zaspokojenie ogromnego zapotrzebowania na usługi łączności w ruchu dzięki ścisłej współpracy z naszymi zaufanymi partnerami dystrybucyjnymi i technologicznymi.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...