reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

MUX L7 z TV Republika w ofercie

dodano: 2024-03-21 18:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku) TV Republika ponownie poszerzyła naziemny zasięg. W czwartek, 21 marca br. kanał ten pojawił się w ofercie multipleksu lokalnego MUX L7 w Lubinie i Głogowie. Operatorem tego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) jest TVL. W multipleksach BCAST (Grupa Polsat Plus) pojawiła się natomiast TV Republika HD.

TV Republika Telewizja Republika (od 9 października 2017 roku)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Gdzie można odbierać TV Republika?

W czwartek, 21 marca br. TV Republika pojawiła się w ofercie multipleksu lokalnego MUX L7 w Lubinie i Głogowie, na kanale 43. Kanał tym samym znów powiększył naziemny zasięg. W ostatnich miesiącach stacja ta pojawiła się bowiem w multipleksach lokalnych, takich jak MUX L2, którego operatorem jest TVT (Rybnik), oraz MUX L1 (Jelenia Góra), MUX L3 (Częstochowa i Tomaszów Mazowiecki) i MUX L4 (Wrocław i Świdnica), których operatorem jest grupa MWE Networks (więcej tutaj). Kanał mogą naziemnie oglądać także odbiorcy MUX-ów BCAST (Grupa Polsat Plus) w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu oraz MUX TVS w Katowicach. We wszystkich przypadkach odbiór jest bezpłatny i niekodowany oraz dostępny w wymienionych miastach i ich szeroko pojętych okolicach (więcej tutaj).

To jednak nie koniec nowości - od czwartku, 21 marca br. w multipleksach BCAST pojawiła się TV Republika HD - dotychczas była to emisja w standardowej rozdzielczości (TV Republika).

TV Republika to kanał informacyjno-publicystyczny, którego nadawcą jest Telewizja Republika. W ramówce stacji widzowie znajdą informacje o wydarzeniach w Polsce i na świecie, programy publicystyczne i transmisje mszy świętych. TV Republika nadaje od 2013 roku (więcej tutaj). Dostęp do kanału (w SD i/lub HD, wersje SD i HD mają identyczne ramówki) mają abonenci platform satelitarnych Polsat Box (więcej tutaj), CANAL+ (więcej tutaj) i Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV. Naziemnie stacja dostępna jest od 2016 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że w przeprowadzonych w 2015 roku przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) konsultacjach dotyczących multipleksu ósmego (MUX 8) znacząca większość respondentów odpowiedziała, że TV Republika „w najpełniejszy sposób uzupełni ofertę programową naziemnej telewizji cyfrowej”. Nadawca rozważał startowanie w organizowanych przez regulatora rynku konkursach na zagospodarowanie ogólnokrajowych multipleksów naziemnych, ale ostatecznie nie brał w nich udziału.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...