reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wisi z wnioskiem o postępowanie upadłościowe

dodano: 2024-04-16 10:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: WISI Communications

WISI Communications logo 360px Dobrze znana w Polsce niemiecka firma WISI złożyła wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego w tzw. trybie samorządowym. WISI będzie wystawcą targów ANGACOM 2024 w KoloniiDlaczego firma WISI Communications GmbH & Co. KG ma kłopoty i złożyła wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego?

WISIGroup.com
WISI ANGA COM 2024 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Firma WISI z Niefern-Öschelbronn jest znana z branży technologii tv-sat -  chce zmienić swoją sytuację po ogromnym spadku sprzedaży produktów z tej branży.

15 kwietnia niemiecki sąd rejonowy w Pforzheim zatwierdził wniosek spółki WISI Communications GmbH & Co. KG o wszczęcie postępowania upadłościowego w trybie samorządowym (samorestrukturyzacji).

Było to nieuniknione, zwłaszcza ze względu na drastyczny spadek napływających zamówień, szczególnie w obszarze sprzętu sieciowego dla sieci szerokopasmowych. W poprzednich latach brak dostępności i ogromny wzrost kosztów komponentów elektronicznych oraz utrata biznesu z Rosją, Ukrainą i innymi krajami Europy Wschodniej nadwyrężyły finanse firmy WISI Communications GmbH & Co. KG.

Postępowanie upadłościowe w tym trybie jest sądową procedurą restrukturyzacyjną, w ramach której należy szybko opracować niezbędne środki restrukturyzacyjne w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej, aby stworzyć długoterminową perspektywę dla spółki i wszystkich zaangażowanych osób.

Postępowanie zostanie zatwierdzone jedynie wówczas, gdy spółka WISI Communications GmbH & Co. KG będzie miała szansę na trwałą restrukturyzację. Sąd rejonowy w Pforzheim uwzględnił wniosek i wyznaczył prawnika Marca-Philippe’a Hornunga z kancelarii Schilling, Zutt & Anschütz na tymczasowego zarządcę.

W przypadku restrukturyzacji w w proponowanym trybie zarząd firmy WISI pozostaje w pełni zdolny do działania, aby móc wdrożyć działania restrukturyzacyjne rozpoczęte wspólnie z doświadczonymi ekspertami restrukturyzacyjnymi z kancelarii Luther (Gunnar Müller-Henneberg, Salvatore Calcagno i Hannah -Laura Schütte). 

Firma WISI będzie działać normalnie

Dyrektor Axel Sihn nie widzi alternatywy dla swoich działań, ale chce rozpocząć „uczciwą rundę negocjacji” ze swoimi pracownikami. W poniedziałek na spotkaniu pracowników w zakładzie w Niefern-Öschelbronn około 260 pracowników zostało poinformowanych o wszczęciu postępowania i kolejnych etapach. Zabezpieczeniem wynagrodzeń na najbliższe miesiące jest świadczenie upadłościowe z agencji pracy. 

WISI zatrudnia 460 osób na całym świecie w lokalizacjach w Niemczech, Francji, Austrii, Szwajcarii, Szwecji, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, USA i Kanadzie.

Sama firma WISI unika używania słowa postępowanie upadłościowe i mówi jedynie o „samodzielnej restrukturyzacji”.

Dodać należy, że firma WISI będzie wystawcą targów ANGACOM 2024 w Kolonii.

 

Źródło: wisigroup.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...