reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Serial „Noce i dnie” w telewizji Kino Polska

dodano: 2024-06-28 15:31 | aktualizacja: 2024-06-28 16:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa Kino Polska/satkurier.pl

Noce i dnie (film) Serial „Noce i dnie” od 4 lipca będzie emitowany na antenie telewizji Kino Polska. Dotychczas tę produkcję można było oglądać wyłącznie na kanałach TVP. W streamingu serial „Noce i dnie” jest dostępny tylko na platformie TVP VOD.

Jadwiga Barańska jako Barbara Niechcic w serialu „Noce i dnie” / materiały prasowe
Noce i dnie materiały prasowe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

​​​​​​Serial ​„Noce i dnie” w telewizji Kino Polska

„Noce i dnie”, w reżyserii Jerzego Antczaka z kultowymi kreacjami Jadwigi Barańskiej i Jerzego Bińczyckiego, jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich seriali telewizyjnych. Oparty na powieści Marii Dąbrowskiej, zyskał ogromne uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uniwersalna opowieść o miłości na tle wielkich przemian historycznych pozostaje perłą polskiej telewizji.

Serial „Noce i dnie” od czwartku, 4 lipca będzie można oglądać na antenie telewizji Kino Polska.

„Noce i dnie" często są wymieniane jako jeden z najlepszych polskich seriali wszech czasów. Wpłynął na wiele późniejszych produkcji telewizyjnych i stał się punktem odniesienia dla twórców adaptujących literaturę na ekran. Produkcja oparta jest na monumentalnej, czterotomowej powieści Marii Dąbrowskiej, która stanowi jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej XX wieku.

Co ciekawe, Jerzy Antczak równocześnie z 12-odcinkowym serialem kręcił film fabularny o tym samym tytule. W podwójnym przedsięwzięciu reżysera trudno rozdzielić film od serialu. Były one kręcone w tym samym czasie, według tych samych założeń, w tej samej obsadzie, choć nie tą samą kamerą. Film, podobnie jak serial, odniósł ogromny sukces i jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii i świadectwo polskiego dziedzictwa filmowego. Dla odmiany, film „Noce i dnie” można obejrzeć w streamingu na platformie 35mm.online.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów produkcji jest wyjątkowa muzyka, a zwłaszcza piękny sentymentalny walc, który stanowi motyw przewodni „Nocy i dni” zarówno w filmie, jak i w wersji serialowej. Muzykę skomponował Waldemar Kazanecki, który wedle wspomnień Jerzego Antczaka zaimprowizował słynny motyw fortepianie, zwalając reżysera z nóg. Do walca, który stał się integralną częścią filmu, piosenkę „Od nocy do nocy” napisała Agnieszka Osiecka, a wykonała ją Halina Kunicka.
 

Akcja „Nocy i dni” rozgrywa się na przełomie XIX i XX wieku. Serial jest epicką opowieścią o dwóch rodzinach: Niechciców i Ostrzeńskich, których losy przeplatają się z burzliwą historią Polski – od powstania styczniowego aż do wybuchu I wojny światowej. Romantyczna i wrażliwa Barbara jest zmuszona poślubić prostodusznego Bogumiła Niechcica, byłego powstańca i ziemianina. Małżeństwo z rozsądku nie przynosi jej szczęścia – przyzwyczajona do miejskiego życia panienka z zamożnego niegdyś rodu zmuszona jest przenieść się wraz z mężem na wieś, gdzie Bogumił zarządza majątkami ziemskimi. Barbara przeżywa niespełnioną, młodzieńczą miłość i niezrealizowane aspiracje, podczas gdy dobry i uczciwy Bogumił jest w niej szczerze zakochany.
 

Legendarny serial „Noce i dnie” liczy 12 odcinków. Pierwszy odcinek pojawi się na antenie Kino Polska w czwartek, 4 lipca. Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 18:50.


Plan emisji - serial „Noce i dnie”:

4 lipca (czwartek)

18:50 01: Bogumił i Barbara

5 lipca (piątek)

18:50 02: Piotruś i Teresa

8 lipca (poniedziałek)

18:50 03: Babcia

9 lipca (wtorek)

18:50 04: Wieczne zmartwienia

10 lipca (środa)

18:50 05: Uśmiechy losu

11 lipca (czwartek)

18:50 06: Miłość

12 lipca (piątek)

18:50 07: Wiatr w oczy

15 lipca (poniedziałek)

18:50 08: Czas miłości i czas śmierci

16 lipca (wtorek)

18:50 09: Ojcowie i dzieci

17 lipca (środa)

18:50 10: Rodzimy się, umieramy, a życia wciąż wystarcza...

18 lipca (czwartek)

18:50 11: U schyłku dnia

19 lipca (piątek)

18:50 12: A potem nastąpi noc


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...