reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Mamma Mia! w telewizji nowej generacji n

dodano: 2009-01-16 17:32 | aktualizacja: 2009-01-18 03:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: n.pl

Neovision Już od 2 lutego 2009 roku w kolekcji Premiery VoD telewizji nowej generacji n dostępny będzie film Mamma Mia! z udziałem m.in. Meryl Steep, Pierce’a Brosnana i Colina Firtha. Film Mamma Mia! – w reżyserii Phyllidy Lloyd jest ekranizacją napisanego w roku 1999 przez Catherine Johnson musicalu pod tym samym tytułem.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jego ścieżkę dźwiękową tworzy 21 utworów szwedzkiej supergrupy ABBA – jednej z największych gwiazd muzyki pop lat 70’. Ich utwory takie jak „Dancing Queen”, „Money, Money”, „Mamma Mia!” czy „Voulez-Vous” znane są doskonale każdemu.

Wszystkie te piosenki usłyszmy w trakcie filmu i to w stworzonych specjalnie na potrzeby tej produkcji nowych aranżacjach, w których obok klasycznych dla grupy instrumentów usłyszymy na przykład tradycyjne greckie buzuki (bliski krewny znanej u nas mandoliny). Nowe aranżacje stworzone zostały w ścisłej współpracy z członkami ABBY: Bennym Anderssonem, Björnem Ulvaeusem, Annie-Fridą Lyngstad i Agnethą Fältskog. Aktorom akompaniowali ci sami muzycy sesyjni, którzy niegdyś pracowali przy płytach ABBY a na fortepianie zagrał sam Benny Andersson – kompozytor, aranżer i współautor tekstów wszystkich utworów ABBY.

O głębokim zaangażowaniu w film świadczy fakt, że na premierze filmu po raz pierwszy od roku 1986 można było zobaczyć wszystkich członków zespołu.

Fabułę filmu osadzono w przepięknym plenerze greckich wysp. Na jednej z nich swój mały hotelik prowadzi Donna (Meryl Streep) przy okazji samotnie wychowując swoją córkę - Sophie (Amanda Seyfried). I wszystko byłoby dobrze gdyby nie Sophie, która chce, aby w dniu jej zbliżającego się ślubu do ołtarza poprowadził ją jej ojciec. Problem w tym że nie bardzo wiadomo kto nim jest. Sophie wysyła więc listy do trzech mężczyzn, którzy kiedyś związani byli z Donną.

Powodzenie filmów przekroczyła najśmielsze oczekiwania jego producentów. Film nie tylko został uznany za największy musicalowy sukces w historii Hollywood, ale i okazał się wielkim sukcesem kasowym. Już w pierwszym tygodniu film zarobił ponad 20 milionów dolarów a do stycznia 2009 roku suma ta wzrosła do pół miliarda dolarów. I to pomimo stosunkowo niewielkiego jak na Hollywoodzką superprodukcje budżetu około 50 milionów dolarów.

Telewizja nowej generacji n jako pierwsza platforma satelitarna w Polsce zapewniła swoim klientom możliwość obejrzenia tego filmu w ramach świadczonych przez siebie usług VoD. Koszt 48 godzinnego udostępnienia filmu to zaledwie 9,90 PLN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...