reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Orange Sport Info dołączy do Cyfry+

dodano: 2009-06-09 10:54 | aktualizacja: 2009-06-09 14:00
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2.pl

Orange sport info W poniedziałek 8 czerwca 2009 informacyjny kanał sportowy Orange Sport Info otrzymał od KRRiT oczekiwaną koncesję na transmisje satelitarną. Oznacza to, że już wkrótce pojawi się w ofercie polskich sieci kablowych oraz z satelity, między innymi w ofercie satelitarnej platformy CYFRA+. Kanał nie będzie kodowany z satelity!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orange Sport Info został uruchomiony przez Grupę Telekomunikacja Polska na początku kwietnia 2009 roku. Do tej pory stacja była dostępna wyłączenia dla abonentów telewizyjnej oferty Telekomunikacji Polskiej  za pomocą kabla. Nadawca oczekiwał na przyznanie koncesji na transmisję satelitarną, którą 8 czerwca przyznała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Dzięki temu stacja będzie mogła nadawać z satelity Hot Bird - 13E m.in. pojawi się w ofercie platform CYFRA+ i Orange oraz pojawić się w ofertach sieci kablowych. Na razie nie jest znana dokładana data powiększenia zasięgu z satelity. Przekaz satelitarny nie będzie kodowany, co oznacza, że przybędzie kolejny polski kanał FTA.

Główną pozycją w ramówce są serwisy informacyjne - "Sport raport" (emitowane od 7 do 23 co pół godziny) oraz trzy minutowy "Flesz" (emitowany od 7.15 do 22.45 co pół godziny). Prócz serwisów informacyjnych w programie znajdą się też magazyny, wywiady i komentarze - będą to zarówno własne, autorskie programy jak i materiały producentów zewnętrznych. Ponadto, codziennie od poniedziałku do piątku, zaplanowana jest wieczorna rozmowa z gościem, będą to osoby związane ze sportem - zawodnicy, trenerzy i działacze, którzy będą komentować bieżące wydarzenia ze świata sportu.

Aktualizacja

Redakcja serwisu satkurier.pl otrzymała informację, że jeśli za przekaz Orange Sport Info na satelitę będzie odpowiadać Cyfra+ (nie jest to jeszcze pewne!) to kanał trafiłby na transponder 114 o częstotliwości 10,796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...