reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Odświeżenie w Orange

dodano: 2009-09-15 10:16 | aktualizacja: 2009-09-15 11:03
autor: Bartosz Radomski | źródło: Gazeta Wyborcza

Orange Wygląda na to, że rynek platform cyfrowych przeżyje jesienią tego roku najazd nowych operatorów. Swoją nową ofertę zaprezentuje bowiem nie tylko Telewizja Polska, ale także Telekomunikacja Polska, która uruchomi ofertę sygnowaną marką Orange. Pakiet Orange istnieje już w przekazie satelitarnym i obecnie korzysta z niego 144 tys. abonentów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma pozwala jednak jedynie na dostęp do kanałów Telewizji Polskiej, TVN, własnych Orange sport i Orange sport info oraz kanałów niekodowanych. Teraz ma się to zmienić - w przekazie satelitarnym pojawi się cała nowa oferta.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" oferta będzie się różnić od tej znanej z pakietów telewizyjnych TP, bo operator już pracuje nad jej nową wersją. Problemem będzie też zapewne wyłączność, jaka obowiązuje na kanały National Geographic i BBC, które w tej chwili znajdują się w  pakietach TP.

Zaskoczona tym ruchem musi być CYFRA+, z którą Telekomunikacja Polska do tej pory współpracowała. Jeśli chcą robić platformę sami, to ich sprawa - powiedział dla "Gazety Wyborczej" Bertrand Le Guern, prezes CYFRY+. Pamiętać należy, że Orange jest w tej chwili w posiadaniu praw do ligi polskiej, francuskiej czy NBA, które do tej pory można było oglądać tylko w CYFRZE+. Nowy operator chce również zaatakować najmłodszą na rynku n - udostępniając kanały HD i ofertę VOD. Dekodery są już podobno w Polsce.

Potwierdzają się więc informacje opublikowane przez SAT Kurier, a dotyczące nowej częstotliwości dla polskiego oddziału Orange. Kilka dni temu testy nowej platformy rozpoczęto bowiem na ostatnim po francuskiej platformie TPS transponderze, o numerze 120 (częstotliwość: 10,911 GHz, pol. V). Sygnał jest tam nadawany w standardzie DVB-S2/8PSK z parametrami SR: 27500 i FEC: 3/4. Operator wykorzystuje system kodowania Viacces.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...