reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wdrożenie w Polsce LTE: szybciej i taniej

dodano: 2010-12-21 10:31 | aktualizacja: 2010-12-21 14:28
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Suntech

internet Giełdowy Suntech SA, wiodący dostawca specjalistycznego oprogramowania dla sektora telekomunikacyjnego poinformował dzisiaj, że operator Aero2 zdecydował się zastosować nowatorskie rozwiązanie SunVizion Network Inventory, które pozwoli znacząco przyspieszyć komercyjne wdrożenia w Polsce sieci LTE 1800 MHz. Sieć zostanie oparta na technologii LTE TDD, dostarczonej przez firmę Huawei i będzie komercyjnie eksploatowana przez Mobyland - spółkę zależną Aero2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szacuje się, iż w przeciągu najbliższych pięciu lat transmisja danych w sieciach komórkowych wzrośnie bardzo gwałtownie ze średnio 85 MB/miesiąc w 2010 - do 700 MB/miesiąc w 2015 na jednego użytkownika smartphonu. Już dziś lawinowo rosnąca popularność modemów bezprzewodowych HSPA doprowadziła wiele istniejących sieci 3G do granic możliwości technicznych. Ta sytuacja powoduje rosnące zainteresowanie operatorów mobilną technologią LTE (Long Term Evolution), która umożliwia bezprzewodowy dostęp do Internetu z prędkością 100 Mbps, a także znacznie obniża koszty przesyłu danych wobec obecnie stosowanych technologii, takich jak 3G, HSPA i HSPA+.

Z analizy rynkowej, przedstawionej ostatnio  przez branżową organizacje GSA (GSM Supplier Association) wynika, że 156 operatorów w 64 krajach już zdecydowało się zainwestować w infrastrukturę LTE. Jednym z pierwszych siedmiu operatorów na świecie, którzy komercyjnie wdrażają LTE jest Aero2, nowy gracz na polskim rynku telekomunikacyjnym, wykorzystujący najbardziej nowatorskie rozwiązania technologiczne i biznesowe.

W celu zmniejszenia kosztów i czasu wejścia na rynek z serwisami opartymi na LTE, Aero2 zdecydował się na wykorzystanie systemu SunVizion dostarczonego przez Suntech SA (www.sunvision.com). - SunVizion Network Inventory, w połączeniu z TIBCO Business Process Management to niesłychanie wydajne rozwiązanie, które pozwala nam na sprawną optymalizację najważniejszych procesów biznesowych i zmniejszenie nakładów inwestycyjnych na budowę LTE - mówi Adam Kuriański, prezes Aero2. 

- SunVision Network Inventory już potwierdził swoją wartość, pomagając nam w zmniejszeniu czasu i kosztów wdrożeń sieci 3G, HSPA, czy HSPA+. - dodaje Elżbieta Pamięta, Dyrektor IT odpowiedzialna za implementację tego rozwiązania w Aero2.

- Jesteśmy dumni, że nasza firma może przyczynić się do sukcesu pierwszego komercyjnego wdrożenia sieci LTE w Polsce. Praca z tak innowacyjnymi klientami jak Aero2 daje nam niepowtarzalną szansę, aby pokazać, jak ogromne możliwości kryje SunVizion Network Inventory, szczególnie przy tak kluczowych i kosztownych inwestycjach jak technologie 4G, czyli LTE oraz WiMax. – mówi Piotr Saczuk, prezes Suntech.

Informacje o systemie zajmują główne miejsce w nowopowstałym, anglojęzycznym portalu produktowym www.sunvision.com, skierowanym do klientów i partnerów Suntech na świecie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...