reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Cyfrowy Polsat od 1.02 bez kanałów BBC!

dodano: 2011-01-18 23:05 | aktualizacja: 2011-01-19 13:04
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: BBC/media2.pl

BBC Worldwide Przedstawiciele BBC Worldwide w Polsce poinformowali o zakończeniu współpracy z platformą Cyfrowego Polsatu. Od 1 lutego BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies znikną z oferty platformy, jednocześnie kończąc trwającą od grudnia 2007 roku współpracę z operatorem. Komplet kanałów, w tym BBC Knowledge w wersji HD, pojawią się w ofercie telewizji n, natomiast BBC Entertainment i BBC Knowledge w SD zasilą ofertę CYFRY+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Warto odnotować, że do końca stycznia 2008 roku z BBC współpracowała CYFRA+, nadając kanał BBC Prime, więc mariaż BBC z Cyfrowym Polsatem nie potrwał długo.

CYFRA+ zapowiedziała na 1 lutego dołączenie BBC Knowledge (w wersji SD) na pozycję 82 w listach kanałów własnych terminali, a dostęp do niego będą mieli abonenci pakietów: OPTIMUM, OPTIMUM HD oraz PRESTIZ HD+, a BBC Entertainment znajdzie się na kanale 66 i będzie dostępny dla posiadaczy pakietów: KOMPAKT, KOMPAKT HD, OPTIMUM, OPTIMUM HD. Oferty nie zasilą BBC Lifestyle i CBeebies. Niezmiennie dostępny będzie natomiast BBC HD.

Telewizja n dołączy komplet kanałów: BBC Entertainment, BBC Knowledge (w wersji HD), BBC Lifestyle i CBeebies, abonenci będą też nadal mieli dostęp do BBC HD.

Oprócz CYFRY+ i telewizji n dostęp do kanałów BBC mają abonenci wybranych sieci kablowych na terenie kraju.

Cyfrowy Polsat nie odniósł się jak dotychczas do informacji na temat zakończenia współpracy z BBC Worldwide, nie wiadomo także, czy w zamian zostaną zaoferowane abonentom inne kanały. Od końca czerwca 2010 jeden z kanałów BBC - BBC Lifestyle trafił na bardzo odległe miejsce (k. 246) na liście kanałów dekoderów Cyfrowego Polsatu, co przez wielu było odbierane jako kryzys współpracy pomiędzy operatorem, a nadawcą.

Poniżej fragment komunikatu BBC
Z przykrością zawiadamiamy, że kanały tematyczne BBCBBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle i CBeebies, 1 lutego 2011 roku zostaną usunięte z oferty Cyfrowego Polsatu.

Pragniemy także poinformować, że kanały z portfolio BBCBBC Entertainment, BBC Lifestyle, BBC Knowledge HD oraz CBeebies, już wkrótce dołaczą do BBC HD na platformie n, zaś BBC Entertainment i BBC Knowledge, podobnie jak BBC HD, znajdą się w ofercie platformy CYFRA+.


Aktualizacja 19.01.2011

Magda Kocoń z Biura Prasowego BBC potwierdziła w oświadczeniu opublikowanym na łamach serwisu media2.pl, że Cyfrowy Polsat nie przedłużył umowy z BBC na dystrybucję kanałów i w związku z tym od 1 lutego znikną one z oferty operatora. Dodatkowo na wszystkich czterech kanałach z portfolio BBC emitowane są już stosowne plansze zapowiadające wyłączenie z oferty Cyfrowego Polsatu.

Wyłączenie kanałów zgodnie z zapisami regulaminu powinno dać abonentom możliwość rozwiązania umowy z operatorem bez żadnych konsekwencji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...