reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

n żąda od Polsatu przestrzegania umowy dot. LM

dodano: 2011-02-16 22:10 | aktualizacja: 2011-02-16 23:33
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wyborcza.biz/Inf. własna

Liga Mistrzów ITI Neovision, operator platformy n ma zastrzeżenia do emisji meczów Ligi Mistrzów przez platformę Cyfrowy Polsat w bezpłatnym Polsacie. Powodem są prawa do transmisji na wyłączność z rozgrywek w telewizji płatnej, które ma telewizja n. Konkurencja pokazuje pokazuje mecze LM w kanale bezpłatnym, czyli w Polsacie. Co interesujące, 16 lutego 2011 (przed meczem LM), aby uciec przed oskarżeniami konkurencji szybko zamieniono w multipleksach DVB-T emisję kanału Polsat (SD) na kanał ... Polsat HD. Zyskali widzowie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Wysłaliśmy do Cyfrowego Polsatu wezwanie o powstrzymanie się od naruszeń. Agencja T.E.A.M., która reprezentuje UEFA, zapewniła nas, że w Polsce mamy wyłączne prawa do transmisji Ligi Mistrzów w telewizji płatnej - powiedziała GW, Justyna Durmaj, rzeczniczka ITI Neovision, operatora telewizji n i nSport HD pokazującej mecze najlepszych europejskich klubów piłkarskich w ramach LM.

Według nieoficjalnych informacji należąca do TVN satelitarna telewizja n zapłaciła za telewizyjne prawa do transmisji Ligi Mistrzów 20 mln euro.

Telewizja Polsat ma prawa do transmisji jednego meczu w tygodniu (co środa) oraz skrótów w kanale bezpłatnym.

Nieoficjalne źródła twierdzą, że Polsat zapłacił 10 mln euro. Mecz LM między Arsenalem i Barceloną można było obejrzeć również w kanale Polsat HD, który jest dostępny wyłącznie w Cyfrowym Polsacie, m.in. dla abonentów pakietu Mini HD, który kosztuje 14,90 zł miesięcznie. Polsat zrobił jednak niespodziankę widzom i 16 lutego przed tym meczem załączył w drugim multipleksie (mux2) kanał Polsat HD zamiast Polsatu (SD) i plansz nowych kanałów, których nie ma. Po 23.00 powrócono do emisji kanału Polsat (SD) z planszami. Jakieś testy?

Polsat HD jest kanałem płatnym - twierdzi  telewizja n, stąd problem, który może drogo kosztować Polsat. Prawnicy telewizji n zamierzają podjąć kroki prawne, a to grozi totalną wojną między największymi komercyjnymi nadawcami telewizyjnymi w Polsce.

Co interesujące, ustawa medialna nie zawiera definicji kanału płatnego, ani bezpłatnego. W praktyce oznacza to, że odbiorca ma zapewniony bezpłatny odbiór Polsatu przez nadajniki naziemne, a za odbiór Polsatu HD płaci, wykupując abonament u operatora kablowego albo platformy cyfrowej. A co z Polsatem HD w DVB-T, a po 23.00 powrót do Polsatu (SD)?

Wszystko zależy od tego, jak zareaguje sprzedawca praw do transmisji LM, ale wojna jest pewna!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...