Turniej ATP w Kuala Lumpur w Sportklubie

dodano: 2011-09-29 14:16 | aktualizacja: 2011-09-29 14:18
autor: Anita Dąbek | źródło: Sportklub

SportKlub Już od piątku, 30 września na antenach Sportklubu i Sportklubu+ transmisje z tenisowego turnieju ATP 250 Series w Kula Lumpur. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć na żywo wszystkie mecze ćwierćfinałowe, oba półfinały i mecz finałowy. Rozgrywany na twardych kortach turniej z pulą nagród wynoszącą 850 tysięcy dolarów to ostatnia wrześniowa impreza w kalendarzu ATP.

W tym roku w Malezji wystąpi siedmiu zawodników z pierwszej pięćdziesiątki rankingu, a najwyżej rozstawionym z nich będzie Nicolas Almagro – dwunasta rakieta świata.

Oprócz Hiszpana, który w pierwszej rundzie miał wolny los, a w kolejnej zmierzy się ze swoim rodakiem Albertem Ramosem, w Kuala Lumpur najwyżej rozstawieni są: Serbowie Viktor Troicki i Janko Tipsarević, Austriak Jürgen Melzer i reprezentant Rosji Nikołaj Dawidienko. Najprawdopodobniej z tego grona wyłoniony zostanie triumfator imprezy.

Niestety do ćwierćfinału nie udało się awansować Łukaszowi Kubotowi. Wracający na korty po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nadgarstka Polak w pierwszym meczu w Kula Lumpur gładko uporał się z Czechem Lukasem Rosolem (6:3, 6:3), w kolejnej rundzie nie sprostał jednak Nikołajowi Dawidience. Kubot przegrał w dwóch setach i to Rosjanina, a nie Polaka zobaczymy w ćwierćfinałowym meczu w Sportklubie +.

W ubiegłym sezonie w Kula Lumpur triumfował Michaił Jużny. Rosjanin w drodze do finału pokonał Ołeksandra Dołgopołowa, Marcosa Baghdatisa i Igora Andriejewa, a w decydującym meczu wygrał w trzech setach z Andriejem Gołubiewem. W rywalizacji deblistów znakomicie zaprezentowali się wówczas Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polacy awansowali aż do finału, w który po niezwykle zaciętym meczu ulegli 6:7, 6:7 czesko-słowackiej parze František Čermák, Michal Mertiňák.

Plany transmisyjne Sportklubu i Sportklubu + z turnieju ATP 250 Series w Kuala Lumpur