DTM i Formula 3 w Sportklubie

dodano: 2011-09-30 14:24 | aktualizacja: 2011-09-30 14:26
autor: Anita Dąbek | źródło: Sportklub

SportKlub W ten weekend Sportklub zaprasza fanów sportów motorowych do Walencji. Na Circuit Ricardo Tormo odbędą się bowiem przedostatnie rundy widowiskowej serii DTM i Formuły 3. W klasyfikacji generalnej DTM prowadzi Martin Tomczyk. Niemiec przewagę nad rywalami wypracował głównie w pierwszej części sezonu, kiedy to w pięciu wyścigach aż cztery razy zajmował miejsce na podium. Tuż za nim – z realnymi szansami na tytuł – znajduje się Kanadyjczyk Bruno Spengler.

Aby jednak myśleć o triumfie w klasyfikacji generalnej musiałby on zarówno w ten weekend w Walencji, jak za trzy tygodnie w zamykających sezon zawodach na Hockenheimringu przyjeżdżać do mety przez Niemcem. Tomczyk i Spengler w przekroju całego sezonu jeżdżą najrówniej, żaden z nich … nie będzie jednak faworytem niedzielnego wyścigu. Najwięcej szans na wygraną daje się mistrzowi serii DTM z 2004 i 2007 roku, Mattiasowi Ekströmowi. Szwed zwyciężył ostatnio na Nürburgringu i w Oschersleben, a na Brands Hatch zajął drugie miejsce, w dodatku w Walencji znakomicie spisał się przed rokiem. Ekström wygrał wówczas kwalifikacje, miał najszybszy czas jednego okrążenia i pewnie zwyciężył w wyścigu. Czy w niedzielę powtórzy ten wynik?

Duże emocje towarzyszyć też będą rywalizacji w Formule 3, w której faworytem w każdym z wyścigów będzie Roberto Merhi. Hiszpan w dotychczasowych startach zgromadził na koncie 304 punkty i nie miał jeszcze weekendu, w którym nie zajmowałby miejsca na podium! Jego najgroźniejszymi rywalami na Circuit Ricardo Tormo będą Niemiec Marco Wittmann i inny z Hiszpanów, Daniel Juncadella.