reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT: Telewizje regionalne w DVB-T

dodano: 2012-04-13 15:44
autor: Anita Dąbek | źródło: Inf. własna

KRRiT Podczas konferencji prasowej spółki Emitel, która odbyła się 12 kwietnia 2012 roku w Warszawie, Krystyna Rosłan-Kuhn, ekspert KRRiT, szeroko przedstawiła problemy związane z koniecznością zapewnienia widzom odbioru telewizji regionalnych, takich jak TV Odra, NTL Radomsko, TVT i TV Łużyce, po wyłączeniu naziemnej telewizji analogowej. Omówiła kilka wariantów, w tym zarezerwowanie po jednym slocie w MUX 4 i MUX 5 dla nadawców regionalnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodała, że prawdopodobnie telewizje regionalne będą ostatnimi, które zakończą emisję analogową, przez co może dojść do pewnych opóźnień w harmonogramie wyłączeń telewizji analogowej. Wspomniała również, że o koncesje umożliwiające nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej starają się telewizje regionalne WTK (Poznań) i Pomerania (Szczecin). Jej zdaniem, w pierwszej kolejności należy zapewnić miejsce w DVB-T tym, którzy nadają obecnie analogowo, a dopiero potem podejmować decyzje względem innych podmiotów. WTK i Pomerania chcieliby mieć jednak możliwość prowadzenia emisji testowej, by zapoznać się możliwościami i korzyściami płynącymi z tej nowej technologii. W tej sprawie decyzję może podjąć UKE. Wielu uczestników konferencji widzi duży potencjał w nadawcach regionalnych, którzy potrafią skutecznie zainteresować nadawanymi przez siebie treściami widzów mieszających w danym regionie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2021

10 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...