reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Edusat: „Dziennik Trybuna” z nową naczelną

dodano: 2013-07-28 17:51 | aktualizacja: 2013-07-28 20:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl

Edusat HD W połowie lipca 2013 roku Agnieszka Wołk-Łaniewska została nową redaktor naczelną „Dziennika Trybuna”. Jej dotychczasowy szef - Robert Walenciak, zrezygnował z funkcji. Wydawcą gazety jest Edusat Sp. z o.o. (więcej tutaj), nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Robert Walenciak ustąpił z funkcji naczelnego z powodu różnicy zdań między nim a wydawcą w sprawie rozwoju gazety.

- Uważam, że „Dziennik Trybuna” powinien być forum wymiany lewicowych opinii. Chciałem sterować w kierunku poważnego pisma. Wydawca uważa jednak, że gazeta powinna zamieszczać lżejsze teksty - wyjaśnił powody swojej decyzji Robert Walenciak.
 
Agnieszka Wołk-Łaniewska była w „Dzienniku Trybuna” sekretarzem redakcji i komentatorem. Wcześniej pracowała w tygodniku „Nie" Jerzego Urbana.

Lewicowy „Dziennik Trybuna” zadebiutował na rynku 22 maja 2013 roku (więcej tutaj). Gazeta nawiązuje do zamkniętej w 2009 roku „Trybuny”. Ukazywała się ona w latach 1990-2009. Przyczyną zakończenia jej wydawania były problemy finansowe. Dziennik ten był kontynuacją wydawanej w okresie PRL-u „Trybuny Ludu”. Wydawcą „Dziennika Trybuna” jest Edusat Sp. z o.o. (więcej tutaj), nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

720 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...