reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Edusat będzie wydawać „Dziennik Trybuna”

dodano: 2013-05-05 14:48 | aktualizacja: 2013-05-05 20:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: sld.org.pl/wirtualnemedia.pl/dziennik.pl/wyborcza.pl/satkurier.pl

Edusat HD W połowie maja 2013 roku na rynku prasy codziennej pojawi się lewicowy „Dziennik Trybuna”, nawiązujący do zamkniętej w 2009 roku „Trybuny”. Tytułem pokieruje Robert Walenciak. Wydawcą gazety będzie nadawca kanału telewizyjnego Edusat należącego do jednej z warszawskich uczelni. Pieniądze na gazetę wyłożył powiązany z tą uczelnią Jarosław Podolski, kiedyś kandydat na prezydenta Radomia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zerowy numer dziennika rozdano 1 maja 2013 roku podczas pochodów. W połowie maja br. gazeta ma zacząć się ukazywać już regularnie, w cenie 1,50 - 2 zł za egzemplarz.

„Trybuna” ukazywała się w latach 1990-2009. Przyczyną zakończenia jej wydawania były problemy finansowe. Dziennik był kontynuacją wydawanej w okresie PRL-u „Trybuny Ludu”.

Jednego z publicystów nowego dziennika - Piotra Szumlewicza, możemy oglądać w programie „Ja panu nie przerywałem” w informacyjnej telewizji Superstacja.

Kanał Edusat rozpoczął nadawanie w 2002 roku. W 2012 roku uruchomiono jego wersję w wysokiej rozdzielczości - Edusat HD. (więcej tutaj i tutaj) W ofercie kanałów Edusat i Edusat HD znajdziemy klasyczne filmy fabularne, magazyny muzyczne, programy rozrywkowe o modzie, urodzie, podróżach, motoryzacji i gwiazdach show-biznesu, magazyny popularnonaukowe, ciekawe reportaże i polskie filmy dokumentalne, a także relacje sportowe. W 2012 roku zakończono satelitarny przekaz kanału Edusat. (więcej tutaj) Przekaz dostępny jest obecnie w sieciach kablowych i w Internecie. W 2013 roku nadawca wystartował w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj) - rywalizuje o miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym. (więcej tutaj) Jego konkurentami są: Discovery Communications Europe Limited z kanałem DMAX (więcej tutaj), TVS Sp. z o.o. z kanałem TVS (więcej tutaj), TVR Sp. z o.o. z kanałem TVE (więcej tutaj), Platforma Mediowa Point Group (Media Works) i Astro (więcej tutaj), Apella S.A. (więcej tutaj), 4fun Media (więcej tutaj) i TV Spektrum Sp. z o.o., należąca do grupy ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe) z kanałem Fokus. (więcej tutaj i tutaj)

„Dziennik Trybuna” - profil gazety na portalu społecznościowym Facebook:
https://www.facebook.com/dzienniktrybuna


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...