reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rząd chce dużego trójpaku jeszcze w tym roku

dodano: 2013-08-23 12:15 | aktualizacja: 2013-08-26 12:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: rp.pl

polska_flaga_sk.jpg Według ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego, polski rząd chciałby, aby tzw. duży trójpak energetyczny trafił do podpisu prezydenta jeszcze przed końcem roku. Podobno w rządzie jest zgoda, co do modelu wsparcia dla odnawialnych źródeł energii. Piechociński  wyjaśnił, że "polska energetyka odnawialna ma być budowana na zasadzie wsparcia na poziomie zakupu czy instalowania technologii, a ma być maksymalnie rynkowa w obszarze bieżącej eksploatacji".Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piechociński dodał, że brak ostatecznych rozstrzygnięć kwestii wsparcia dla odnawialnych źródeł energii jest istotnym elementem niepewności dla realizowania inwestycji w konwencjonalne źródła energii. Powoduje to zahamowanie inwestycji zarówno konwencjonalnych, jak i odnawialnych, a przynajmniej czasowe zniechęcenie potencjalnych inwestorów w polską energetykę odnawialną.

Minister gospodarki podkreślił, że teraz bardzo trudno przewidzieć, jakie będą za 5 lat ceny energii elektrycznej na rynku europejskim, w tym także na rynku polskim.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...