reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pierwsza część Podlasie Solar Park na ukończeniu

dodano: 2013-09-26 23:12 | aktualizacja: 2013-10-08 20:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: wnp/Amber Energia

solar_PV_www3 AMB Energia podała, że budowa farmy fotowoltaicznej w Lipsku koło Augustowa, stanowiącej I etap realizacji kompleksu Podlasie Solar Park, dobiega końca. Budowa elektrowni słonecznej w Lipsku o mocy 268,8 kW, rozpoczęła się w sierpniu 2013 r. Instalacja składa się ze 1120 paneli fotowoltaicznych ustawionych na ziemi na specjalnych konstrukcjach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Moduły fotowoltaiczne zamocowane zostały szeregowo i połączone z inwerterami, które zapewniają łączność ze stacją transformatorową. W stacji odbywać się będzie pomiar wyprodukowanej energii. Ostatnim etapem realizacji lipskiego projektu będzie odebranie instalacji przez PGE Dystrybucja Oddział Białystok.

– Realizacja inwestycji w Lipsku to dla nas sprawdzian przed budową kolejnych farm w ramach projektu Podlasie Solar Park – w Kolnie i Jedwabnem. Fakt, że poszczególne etapy były oddawane terminowo, to dobra prognoza przed przystąpieniem do budowy większych obiektów w tym regionie – powiedział Przemysław Pięta, prezes zarządu AMB Energia.

Projekt pod nazwą „Elektrownia słoneczna (fotowoltaiczna) Lipsk” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu państwa.

Moc całego zespołu farm fotowoltaicznych Podlasie Solar Park to 3,4 MW. Amber Energia Wytwarzanie Sp. z o.o. otrzymała 13,9 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego na budowę 4 farm fotowoltaicznych w województwie podlaskim. Farmy słoneczne powstaną w miejscowościach: Kolno, Lipsk i Jedwabne. Inwestycja zajmie ponad 9 ha powierzchni i rocznie wyprodukuje prąd zapewniający energię elektryczną dla 2 tysięcy gospodarstw domowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...