reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polska: 100.000 miejsc pracy z energetyki odnawialnej

dodano: 2013-10-27 21:27 | aktualizacja: 2013-10-28 20:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: wnp.pl

panele Raport naukowców polskich i niemieckich i działaczy Greenpeace szacuje, że Polska, która obecnie wytwarza 90 proc. swojej energii elektrycznej z węgla, może mieć dodatkowe 100 tys.miejsc pracy, przechodząc do 2030 roku na energetykę wiatrową, wodną, geotermalną, słoneczną i z biomasy. Polskie innowacyjne zielone technologie wspierają rozwój gospodarczy naszego kraju - powiedział minister środowiska Marcin Korolec podczas spotkania laureatów IV edycji projektu GreenEvo, promującego za granicą polskie zielone technologie. Inwestycje w zielone technologie i przejście na odnawialne źródła energii to wyzwanie dla polskiego rządu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z badań naukowców i działaczy Greenpeace wynika jasno, że Polska może zmniejszyć o połowę zapotrzebowanie na węgiel do 2030 r.. Wystarczy, że przejdzie na odnawialne źródła energii, tym samym pozbędzie się wizerunku marudera w działaniach państw UE na rzecz spowolnienia zmian klimatycznych.

Raport zawiera przedmowę byłego polskiego ministra ochrony środowiska, Macieja Nowickiego, który twierdzi, że te założenia to "możliwy, realistyczny scenariusz". Jednak realizacja tego scenariusza wymagałby zainwestowania aż 264 mld dol., czyli dwukrotnie więcej niż 132 mld dol. do zainwestowania w tym samym okresie przy pozostaniu przy energetyce węglowej.  Może się jednak okazać, że odnawialne źródła energii będą dużo tańsze w dłuższym okresie, głównie dzięki eliminacji kosztów paliwa do wytwarzania energii elektrycznej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...