reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Edusat: Mamy pieniądze na „Dziennik Trybunę”

dodano: 2013-11-04 15:31 | aktualizacja: 2013-11-04 16:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl

Edusat HD Wydawca „Dziennika Trybuna” zalega z wypłatami honorariów autorom zewnętrznym. Z tego powodu z gazetą rozstał się m.in. Piotr Gadzinowski, prowadzący tam rubrykę „Flaczki tygodnia", a Bartłomiej Cacko złożył już w sądzie pozew przeciwko wydawcy z powodu niewypłacenia honorariów za sześć tekstów opublikowanych w maju, czerwcu i sierpniu br. Honorariów przez kilka miesięcy nie otrzymało w sumie kilkunastu autorów zewnętrznych. Obecnie w miarę regularnie pismo wypłaca tylko ryczałty stałemu, 12-osobowemu zespołowi.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jarosław Podolski, pełnomocnik wydawcy, zaprzeczył w rozmowie z press.pl, że Edusat nie ma pieniędzy na finansowanie „Dziennika Trybuny".

- Autorzy, którzy mają do nas pretensje o honoraria, to nie dziennikarze, a osoby, które piszą gdzie popadnie i nie dotrzymują terminów oddania tekstów. Nie zrezygnujemy z autorów zewnętrznych, chcemy jednak, żeby byli to stali i rzetelni współpracownicy - powiedział Jarosław Podolski.

Zapewnia, że zaległe honoraria zostaną wypłacone.

Lewicowy „Dziennik Trybuna” zadebiutował na rynku 22 maja 2013 roku (więcej tutaj). Gazeta nawiązuje do zamkniętej w 2009 roku „Trybuny”. Ukazywała się ona w latach 1990-2009. Przyczyną zakończenia jej wydawania były problemy finansowe. Dziennik ten był kontynuacją wydawanej w okresie PRL-u „Trybuny Ludu”. Redaktor naczelną pisma jest Agnieszka Wołk-Łaniewska (więcej tutaj). Wydawcą „Dziennika Trybuna” jest Edusat Sp. z o.o. (więcej tutaj), nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...