reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

3 polskie filmy premierowo w CANAL+

dodano: 2014-01-03 17:21 | aktualizacja: 2014-01-03 20:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: CANAL+ Cyfrowy

Canal+ W styczniu 2014 roku widzowie CANAL+ (CANAL+ HD) zobaczą premierowo trzy filmy, które reprezentują różne oblicza polskiej kinematografii. Będą to: polsko-włoska koprodukcja „Bitwa pod Wiedniem” (więcej tutaj i tutaj), najnowszy film Katarzyny Rosłaniec „Bejbi Blues” oraz komedia romantyczna „Od pełni do pełni”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Bitwę pod Wiedniem” widzowie CANAL+ (CANAL+ HD) zobaczą w sobotę, 4 stycznia br. Film opowiada o drugiej odsieczy wiedeńskiej, która powstrzymała atak wojsk tureckich i zahamowała ekspansję Turków osmańskich na świat chrześcijański. Scenariusz powstał na podstawie powieści „L’imperatore e il traumaturgo” Carla Sgorlona, a głównym bohaterem filmu jest włoski mnich zakonu kapucynów Marco D’Aviano (w tej roli F. Murray Abraham), wędrowny kaznodzieja, któremu przypisuje się liczne uzdrowienia i który w owych czasach jako kapelan uczestniczył w kampaniach wojskowych. Niektórzy uważają, że to on przyczynił się do wyzwolenia Wiednia z oblężenia tureckiego, niosąc duchowe wsparcie wojskom chrześcijańskim. We współfinansowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) widowisku wzięli udział polscy artyści, m.in. Jerzy Skolimowski w roli króla Sobieskiego, Piotr Adamczyk jako Leopold I Habsburg, Daniel Olbrychski jako generał artylerii koronnej Marcin Kazimierz Kątski, Borys Szyc jako hetman wielki koronny Mikołaj Hieronim Sieniawski, Alicja Bachleda-Curuś jako księżna Eleonora Lotaryńska czy Wojciech Mecwaldowski jako Jerzy Franciszek Kulczycki.

18 stycznia br. w CANAL+ (CANAL+ HD) będzie miał telewizyjną premierę dramat „Bejbi Blues”, drugi film Katarzyny Rosłaniec, autorki pamiętnych „Galerianek”. Młoda reżyserka - podobnie jak Leszek Dawid w „Ki” i Jan Komasa w „Sali samobójców” - opisuje świat współczesnych nastolatków, ich pragnienia, aspiracje i mody, którym ulegają. W „Bejbi blues” jej bohaterowie decydują się na dziecko, żeby „mieć coś do kochania”. Inspirowany amerykańskim blogiem Tavi Gevinson, film czerpie z hipsterskiej kultury i pop-stylistyki spod znaku Lady Gagi. Świetną, debiutancką kreację stworzyła w nim Magdalena Berus („Nieulotne”), za którą młoda aktorka otrzymała nagrodę na Gdynia Film Festival oraz na Neisse Filmfestival. Drugi plan wypełniły gwiazdy, takie jak Danuta Stenka i Jan Frycz, Katarzyna Figura, Magdalena Boczarska i Renata Dancewicz. Film Rosłaniec zdobył Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale w sekcji „Generation 14plus", Nagrodę Specjalną Jury i za kostiumy na Gdynia Film Festival oraz Nagrodę Główną w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego „Off Plus Camera".

Miłośników komedii romantycznych ucieszy 22 stycznia br. premiera „najbardziej czarującej komedii roku”, czyli „Od pełni do pełni”. Wypełniony magią i czarami film Tomasza Szafrańskiego opowiada o udawanej wróżce (Katarzyna Glinka), która wraz z wujem, niespełnionym iluzjonistą (Jerzy Bończak) chce oszukać playboya i naciągacza (Andrzej Nejman). Ten stara się ich przechytrzyć za pomocą elektronicznych gadżetów, wymyślonych przez swego kolegę wynalazcę (Grzegorz Wojdon). Wszystko to składa się na dynamiczną, skomplikowaną intrygę miłosną, w której zakochują się w sobie nie te osoby, które miały się kochać.

W styczniu br. widzowie CANAL+ (CANAL+ HD) będą mogli przypomnieć sobie również takie polskie filmy, jak „Komisarz Blond i oko sprawiedliwości” (więcej tutaj), „Last minute” (więcej tutaj), „Mój rower” (więcej tutaj, tutaj i tutaj), „Piąta pora roku” czy „Pokłosie” (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w naszym codziennym wykazie: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje” i na głównej stronie satkurier.pl, w „Informacjach dnia”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...