reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Twoja Telewizja Katolicka z koncesją KRRiT

dodano: 2014-01-12 17:31 | aktualizacja: 2014-01-12 23:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Telewizja TTM Twoja TV Morska 16 grudnia 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Twoja Telewizja Morska Sp. z o.o. z siedzibą w Wejherowie koncesji na rozpowszechnianie w sieci telekomunikacyjnej programu telewizyjnego pod nazwą Twoja Telewizja Katolicka (TTK). Koncesja obowiązuje od dnia 16 grudnia 2013 roku i wygasa z dniem 15 grudnia 2023 roku. Koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż 6 miesięcy od daty uzyskania koncesji. Stacja będzie dostępna w Telewizji Kablowej Chopin z Wejherowa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze religijno-publicystyczno-informacyjnym, który upowszechniał będzie religijny system wartości.

W programie nadawane będą audycje religijne, w tym transmisje na żywo i retransmisje Mszy Świętych, nabożeństw z kościołów jak i sanktuariów na terenie powiatów wejherowskiego oraz puckiego. W czasie dni szczególnie ważnych dla kalendarza katolickiego transmitowane będą modlitwy oraz czuwania modlitewne. W ramach audycji publicystycznych prowadzone będą debaty studyjne, w których wnioskodawca będzie przybliżać wiernym „Pismo Święte”, jak też rozmawiać o sprawach bieżących kościoła i społeczności w/w powiatów. W programie nadawane będą również katechezy prowadzone przez księży z parafii znajdujących się na terenie powiatów oraz wywiady z księżmi jak i ludźmi ze środowiska katolickiego zajmującymi się propagowaniem wiary. Program będzie zawierał informacje o wydarzeniach w poszczególnych parafiach, znajdą się w nim również audycje dla dzieci oraz filmy o szeroko pojętej tematyce religijnej

Wnioskodawca zadeklarował codzienne nadawanie programu, w wymiarze nie mniejszym niż 12 godzin na dobę. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc., a audycje europejskie - 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę w/w udział procentowy jest zgodny z wymaganiami ustawy w tym zakresie.

Twoja Telewizja Morska Sp. z o.o. z siedzibą w Wejherowie jest już od ponad 15 lat nadawcą kanału Twoja Telewizja Morska (TTM) (więcej tutaj) i radia Norda FM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...