reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Regionalny System Ostrzegania w kolejnych regionach

dodano: 2014-01-20 07:06 | aktualizacja: 2014-01-20 10:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Szczecin

TVP - Już jest, działa i informuje mieszkańców zachodniopomorskiego o niebezpiecznych sytuacjach (więcej tutaj - red.). RSO - czyli Regionalny System Ostrzegania. Dzięki niemu na ekranach państwa telewizorów wyświetlają się komunikaty ostrzegawcze przed burzami czy powodzią. System stworzyła Telewizja Polska we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i Administracji (MAC) - informuje TVP Szczecin.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Przez trzy dni w grudniu ubiegłego roku orkan Ksawery niszczył wszystko co napotkał na drodze. Powalał drzewa, które spadając uszkadzały samochody, zrywał dachy domów. Na szczęście w Zachodniopomorskiem nie było ofiar, ale uderzenie Ksawerego pokazało, że na starcie z żywiołem trzeba się przygotować. Mieszkańcy muszą wiedzieć o zbliżającym się zagrożeniu - po to powstał Regionalny System Ostrzegania (RSO) - czytamy w komunikacie TVP Szczecin.

Na ekranie telewizora pojawia się krótki ostrzegawczy komunikat, a jego pełna treść wyświetla się w Telegazecie. System działa w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Przy każdej informacji w Telegazecie wyświetlają się także porady - jak zachować się podczas burzy czy huraganu, czy jak udzielić pierwszej pomocy.

System RSO sprawdził się już w Lubuskiem (więcej tutaj), gdzie działa ponad rok. Nowością jest na Mazowszu, Podlasiu i w Wielkopolsce (więcej tutaj). Wkrótce będzie wprowadzony w całej Polsce (więcej tutaj). Kolejny etap wdrażania RSO, który ma być gotowy jeszcze w tym roku - to komunikaty ostrzegawcze wysyłane SMS-em.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...