reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Start Ariane 5G w noc 27-28 września

dodano: 2003-09-16 21:12 | aktualizacja: 2003-09-16 21:32
autor: Janusz Sulisz | źródło:

arianespace_logo_sk.gif Po tym, gdy jeden z klientów lotu V162 rakiety Ariane 5G z kosmodromu Kourou zażyczył sobie dodatkowych weryfikacji start początkowo został przesunięty na koniec września lub początek października, ale ostatnio podano wstępny termin wyniesienia trzech satelitów e-Birda, Insata 3E i Smarta 1 na noc z 27 na 28 września.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie ujawniono który z trzech satelitów, które mają być wyniesione tym lotem: e-Bird, Insat 3E czy Smart 1, miał być poddany tej weryfikacji, ale istnieją podejrzenia, że powodem były problemy z istotnym satelitą dla badań kosmosu Smart 1 należącym do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Strona internetowa www.arianespace.com ciągle podaje termin na startu do lotu 162 na początku października, ale wiele źródeł niezależnych podaje termin podany w naszej informacji.

Tak naprawdę to dla europejskiego przekazu satelitarnego interesujący jest jedynie satelita e-Bird, który trafić ma z 20 transponderami w paśmie Ku na pozycję 33E, gdzie uzupełni ofertę brytyjskiego Sky Digital szybkim Internetem i usługami szerokopasmowymi (zaczną się tam dobrze sprzedawać konwertery Monoblock i dodatkowe konwertery dla multifeeda).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...