reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ruszyła Twoja Telewizja Religijna

dodano: 2014-07-23 11:56 | aktualizacja: 2014-07-23 14:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Kablowa Chopin/Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

Twoja Telewizja Religijna TTR W połowie lipca 2014 roku ruszył nowy kanał - Twoja Telewizja Religijna (TTR). Nadawcą stacji jest Twoja Telewizja Morska Sp. z o.o. z siedzibą w Wejherowie. Spółka otrzymała w grudniu 2013 roku od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRIT) koncesję na rozpowszechnianie w sieci telekomunikacyjnej programu telewizyjnego pod nazwą Twoja Telewizja Katolicka (TTK), która obowiązuje od dnia 16 grudnia 2013 roku i wygasa z dniem 15 grudnia 2023 roku (więcej tutaj). Przewidziano, iż koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż 6 miesięcy od daty uzyskania koncesji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pismem z dnia 19 maja 2014 roku spółka Twoja Telewizja Morska Sp. z o.o. złożyła wniosek o zmianę nazwy programu z Twoja Telewizja Katolicka na Twoja Telewizja Religijna. Swój wniosek uzasadniła faktem, iż składając do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) wniosek o udzielenie koncesji na nadawanie programu telewizyjnego o charakterze religijno-publicystyczno-informacyjnym nie posiadała wiedzy, iż nazwa „Katolicka” została zastrzeżona przez Episkopat Polski (EP). Aby uniknąć ewentualnych dwuznaczności w dziedzinie wiary i moralności, program katolicki powinien pozostać pod pełną kontrolą biskupa diecezjalnego. Twoja Telewizja Morska jako koncesjonariusz jest firmą prywatną i nie podlega jurysdykcji kościoła katolickiego w Polsce. W związku z tym 2 czerwca br. KRRiT wyraziła zgodę na zmianę nazwy.

Twoja Telewizja Morska Sp. z o.o. z siedzibą w Wejherowie jest już od ponad 15 lat nadawcą kanału Twoja Telewizja Morska (TTM) (więcej tutaj) i radia Norda FM. W dniu wydania koncesji Twojej Telewizji Religijnej (zgodnie z załączoną do wniosku listą wspólników oraz odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego, KRS) większościowym udziałowcem spółki Twoja Telewizja Morska Sp. z o.o. z siedzibą w Wejherowie jest Telewizja Kablowa Chopin Bogdan Łaga, Dariusz Schmidtke Spółka jawna z siedzibą w Wejherowie - 99 proc. udziałów.

Twoja Telewizja Religijna dostępna jest w ofercie Telewizji Kablowej Chopin. Operator poinformował abonentów, że w lipcu br. rozpoczął proces cyfryzacji kanału analogowego z podglądem kamer, z kościołów. Docelowo przekazy ze Mszy Świętych będą dostępne w ramach kanałów cyfrowych nowego programu telewizyjnego pod nazwą Twoja Telewizja Religijna (TTR) na platformie cyfrowej Telewizji Kablowej Chopin, a dotychczasowy sygnał analogowy docelowo zostanie wyłączony. W związku z tym operator zachęca abonentów, którzy nie posiadają odbiornika cyfrowego, do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta (BOK), w celu wyposażenia się w odpowiednie urządzenie. Kanały TTR będą dostępne od pakietu cyfrowego Brązowego i zostaną umieszczone na kanałach LCN od numeru 43 w górę. Obecnie dostępne są już sygnały z niżej wymienionych lokalizacji:
  • LCN 043: TTR Wejherowo Klasztor - parafia pod wezwaniem św. Anny - Sanktuarium Pasyjno Maryjne w Wejherowie,
  • LCN 046: TTR Reda - parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie,
  • LCN 047: TTR Gniewino - parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Gniewinie,
  • LCN 048: TTR Strzebielino - parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strzebielinie,
  • LCN 049: TTR Wejherowo 2 - parafia pw. Trójcy Świętej w Wejherowie.
W ciągu najbliższych miesięcy pojawić się mają kanały z kolejnymi parafiami.

- Chcielibyśmy do końca wakacji przełączyć wszystkie kościoły, dołączyć nowe - takie jak sanktuarium w Swarzewie czy w Rumi. Nie wiem czy nam się to uda w takim tempie podłączyć te dwa sanktuaria, bo chcielibyśmy wszystkie trzy z naszego regionu działania mieć już podłączone - powiedział Tadeusz Nowakowski, dyrektor Telewizji Kablowej Chopin.

- Transmisje z kościołów nadawane będą tam gdzie sięga sygnał Telewizji Kablowej Chopin czy Twojej Telewizji Morskiej, czyli z różnych kościołów w północnej części archidiecezji gdańskiej i diecezji pelplińskiej - powiedział ksiądz Marian Miotk, inicjator programu Twoja Telewizja Religijna.

W ramach programu powstanie kilkanaście kanałów, każdy przekazujący obraz z innej parafii. Łączyć je będzie natomiast wspólne pasmo.

- Wtedy emitowane będą katechezy, rozmowy, świadectwa, filmy religijne. To będą właśnie takie materiały formacyjne dla poszerzenia wiedzy o swojej wierze - powiedział ksiądz Marian Miotk.

- Są ludzie starsi, którym trudno uczęszczać do swojego kościoła parafialnego. Nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć w Mszy Świętej. Mogą wówczas włączyć telewizor i oglądać swój kościół parafialny - wyjaśnia Tadeusz Nowakowski.

Najprawdopodobniej od września br. program dostępny będzie w pełnej krasie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...