reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sojuz z Amosem 2 wystartował

dodano: 2003-12-27 22:53 | aktualizacja: 2003-12-27 23:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: http://www.starsem.com

Sojuz_leci_3_logo.jpg Punktualnie o godzinie 22:30 polskiego czasu w dniu 27 grudnia z Bajkonuru wystartowała rosyjska rakieta Sojuz Fregat do lotu ST12, podczas którego udanie wyniesiono na orbitę izraelskiego satelitę Amos 2. Satelita ten trafi na pozycję 4W.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Start jednej z pewniejszych rosyjskich rakiet z izraelskim satelitą Amos 2 był ważny także dla Polski, bo znajdzie sie on obok satelity Amos 1 na pozycji 4W. Start odbył się w idealnych warunkach - bardzo punktualnie i bez problemów, przynajmniej w początkowym, widocznym gołym okiem, okresie lotu.

Transmisję na żywo z kosmodromu Bajkonur przekazywano na satelicie Eutelsat W3 - 7E na kanale okazjonalnym Occa 1W3 na 11,283V, który zwykle służy dla transmisji sportowych wydarzeń. Transmisja rozpoczęła się na 15 minut przed startem.

Start rakiety Sojuz Fregat był już 1684 startem tej rakiety i dwunastym przy uczestnictwie francusko-rosyjskiej spółki Starsem zajmującej się startami rakiet Ariane 5 i Sojuz z kosmodromów Kourou i Bajkonur.

Izraelczycy z firmy Spacecom już informują, że zamierzają wynieść kolejnego trzeciego już satelitę Amos, także na pozycję 4W, już w 2007 roku. Jeśli wyniesienie zakończy się całkowitym sukcesem i prawidłową pracą Amosa 2 na orbicie, to kontrakt ma szansę dostać firma Starsem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...