reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat 2, Polsat Cafe, Polsat Play i TV4 będą w HD

dodano: 2015-09-23 10:20 | aktualizacja: 2015-09-23 12:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: AKPA Polska Press/tvpolsat.info/satkurier.pl

Polsat 2 Logo Pomarańczowe lipiec 2008 Cyfrowy Polsat uruchomi nowe kanały - Polsat 2 HD, Polsat Play HD, Polsat Cafe HD i TV4 HD (więcej tutaj). Wszystkie te stacje są obecnie dostępne na rynku w standardowej rozdzielczości. Dodajmy, iż nadawca informował wcześniej, iż do końca tego roku uruchomi wersje HD kilku swoich stacji, ale nie podano wtedy których (więcej tutaj). Nowe kanały znajdą się w ofercie należącej do nadawcy platformy Cyfrowy Polsat. Na razie nie wiadomo, którzy jeszcze operatorzy zdecydują się je dołączyć do swoich pakietów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie jest oficjalnie znana również data startu tych kanałów, jednak prawdopodobnie będzie to 1 października br., kiedy Cyfrowy Polsat przeprowadzi duże zmiany na swoich transponderach w związku z przejściem na DVB-S2/MPEG-4. Potwierdzeniem bliskiego startu jest to, że stacje w HD pojawiły się w wykazie AKPA Polska Press, która dostarcza ramówki stacji telewizyjnych innym mediom. Dodajmy, iż wersje SD i HD tych stacji będą miały identyczne ramówki.

Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 2, TV4, TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (Polsat Food Network HD), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm.

Polsat 2 będzie dostępny w HD. Na zdjęciu Anita Sokołowska w serialu „Przyjaciółki”, który możemy obecnie oglądać na antenie tej stacji, foto: Cyfrowy Polsat


Obok istniejących kanałów SD w HD, nadawca chce w najbliższym czasie uruchomić zupełnie nowe stacje. Będą to Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu, Polsat Reality oraz Polsat X (więcej tutaj), a także Polsat 1 (wcześniej pod nazwą Polsat World), który poza Polską ma zastąpić Polsat 2 (więcej tutaj i tutaj). Dodatkowo ma on zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na start kanałów Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj), które do dziś nie rozpoczęły nadawania i nie wiadomo czy i kiedy ruszą. Według wcześniejszych zapowiedzi, wstępnie w tym roku mógłby ruszyć także CI Polsat HD, który jest tworzony wspólnie z A+E Networks Poland (więcej tutaj). Dodajmy ponadto, iż Cyfrowy Polsat zgłosił swoje kanały w konkursie KRRiT na zagospodarowanie tworzonego właśnie multipleksu ósmego (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale nie wiadomo, czy są to istniejące kanały czy nowe projekty (więcej tutaj).

Do grupy kapitałowej Zygmunta-Solorza Żaka, który wraz z partnerami i podmiotami zależnymi jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, należy także informacyjno-rozrywkowy kanał Superstacja. Nadawca zapewnia, że jest on gotowy na start stacji w wysokiej rozdzielczości (Superstacja HD), jednak żadne daty startu na razie nie padły (więcej tutaj). Zygmunt Solorz-Żak jest ponadto udziałowcem spółki ATM Grupa, nadawcy kanału ATM Rozrywka TV. Firma szykuje się do uruchomienia kolejnej stacji - Echo24 TV (więcej tutaj).

W październikowym wydaniu SAT Kuriera 10/2015 w formie tabeli opublikowany zostanie szczegółowy wykaz zmian na transponderach platformy Cyfrowy Polsat wraz z uwzględnieniem kanałów, które przechodzą na HD, a także zupełnie nowych kanałów HD.

>> Pobierz bezpłatne zaproszenie na wystawę i konferencje SAT KRAK 2015 <<


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...