reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

KRRiT ogłasza, jakie kanały chce na MUX 8

dodano: 2015-08-04 19:15 | aktualizacja: 2015-08-04 19:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Monitor Polski - Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg 4 sierpnia 2015 roku w „Monitorze Polskim - Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej” ukazały się cztery ogłoszenia przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) z dnia 24 lipca 2015 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym (MUX 8) programów telewizyjnych. Kanały te zostaną wybrane w drodze konkursu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogłoszenia stanowią podstawę do składania wniosków o udzielenie koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w MUX 8 programu telewizyjnego o charakterze:

- uniwersalnym, co oznacza, że będzie zawierał różne gatunki i formy telewizyjne poświęcone różnorodnej problematyce. Program będzie prezentował aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierał audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych. Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

- uniwersalnym, co oznacza, że będzie zawierał różne gatunki i formy telewizyjne poświęcone różnorodnej problematyce. Program będzie zawierał audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego. W programie będą obecne audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów. Program będzie interaktywny i przyjazny dla odbiorców. Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

- uniwersalnym, co oznacza, że będzie zawiera. rożne gatunki i formy telewizyjne poświęcone różnorodnej problematyce. Program będzie promował aktywny rozwój człowieka. Będzie się składał z audycji poświęconych zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzował aktywność fizyczną. Program będzie zawiera. m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

- uniwersalnym, co oznacza, że będzie zawierał różne gatunki i formy telewizyjne poświęcone różnorodnej problematyce. Co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 6:00–23:00 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe. Program będzie zawierał również audycje informacyjne i publicystyczne.
Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

Programy będą rozpowszechniane bezpłatnie w sygnale ogólnopolskiego multipleksu ósmego w standardzie DVB-T
w systemie standardowej rozdzielczości.

Termin do składania wniosków na podstawie ogłoszeń upływa z dniem 18 września 2015 roku.

Przypomnijmy, iż zgodnie z wcześniejszą decyzją KRRiT, w MUX 8 znajdą się 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP oraz 4 stacje SD od nadawców wyłonionych w konkursie (więcej tutaj). Wszystkie te programy będą rozpowszechniane bezpłatnie. Telewizja Polska planuje umieścić w MUX 8 dwa kanały, takie jak TVP Kultura HD i TVP Dokument (więcej tutaj). Do startu w konkursie przymierza się natomiast wielu nadawców. Wśród nich są m.in.: Cyfrowy Polsat (więcej tutaj), A+E Networks Poland (więcej tutaj), Telewizja Puls (więcej tutaj), Agora (więcej tutaj), Polcast Television (więcej tutaj), TVS (więcej tutaj), Michał Winnicki Entertainment (więcej tutaj), BBC Worldwide (więcej tutaj), Discovery Communications (więcej tutaj), Telewizja Republika (więcej tutaj), Wirtualna Polska Holding (więcej tutaj), Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) (więcej tutaj), Grupa ZPR Media (więcej tutaj), Grupa TVN (Scripps Networks Interactive), Fratria (więcej tutaj), Kino Polska TV (SPI International B.V.) czy Turner Broadcasting System (Time Warner) (więcej tutaj). Startu na razie nie planuje Grupa 4fun Media (więcej tutaj). Dodajmy, że z przeprowadzonych przez Dom mediowy MEC badań wynika, iż w MUX 8 chcemy nowych stacji a nie wersji HD już istniejących (więcej tutaj).

W połowie lipca br. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił, iż operatorem MUX 8 zostanie Emitel (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...