reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 8: Superstacja z kanałem NonStop 24

dodano: 2015-10-20 18:31 | aktualizacja: 2015-10-21 12:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: Superstacja/satkurier.pl

Superstacja logo od 22 sierpnia 2015 roku Superstacja złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) o wydanie koncesji na nadawanie na multipleksie ósmym (MUX 8) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) dla kanału NonStop 24 prezentującego aktualne wydarzenia z różnych regionów całej Polski (więcej tutaj). Zgodnie z decyzją KRRiT, w MUX 8 znajdą się 3 kanały SD lub 1 SD i 1 HD od TVP oraz 4 stacje SD od nadawców wyłonionych w konkursie. Te cztery kanały mają być uniwersalne, ale z jasno określonym charakterem (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapewnia nadawca, struktura programu zaproponowana przez Superstację jest unikalna na polskim rynku medialnym. Elementem wyróżniającym propozycję Superstacji jest bardzo wysoki udział w proponowanym programie produkcji polskich i europejskich, które będą stanowiły zdecydowaną większość oferty kanału. Fundamentem programu będą audycje informacyjne, publicystyczne, a także rozrywkowe.

- Superstacja posiada bogate doświadczenie i jest  przygotowana do produkcji programu o zasięgu ogólnopolskim, zarówno pod względem redakcyjnym, jak i organizacyjnym i technicznym. Istotną częścią oferty programowej będą również inne rodzaje audycji w tym filmy dokumentalne

- mówi Adam Stefanik, prezes zarządu Superstacji.


Wniosek Superstacji o koncesję na MUX 8 zakłada również przystosowanie całości programu dla potrzeb osób niesłyszących i niedosłyszących.

W ubiegłym roku Superstacja zakończyła proces modernizacji technicznej współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i obecnie cała produkcja jest realizowana w formacie 16:9 i w standardzie HD. Na razie nie wiadomo jednak kiedy Superstacja HD mogłaby ruszyć (więcej tutaj). Równie nowoczesny standard nadawania przewidywany jest dla kanału NonStop 24.

Superstacja proponuje kanał NonStop 24 dla MUX 8. Na zdjęciu Anna Szatybełko, dziennikarka Superstacji, foto: Superstacja


Przypomnijmy, iż Superstacja startowała już w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) NTC z kanałem Superstacja, ale nadawca naziemnej koncesji nie uzyskał.

Superstacja należy do grupy kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka, której częścią jest także Cyfrowy Polsat. Również ta spółka wystartowała w konkursie MUX 8 - z kanałami Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo (więcej tutaj).

Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały telewizyjne: Polsat (Polsat HD), Polsat 2 (Polsat 2 HD), TV4 (TV4 HD), TV6, Polsat Film (Polsat Film HD), Polsat Romans, Polsat News (Polsat News HD), Polsat News 2, Polsat Cafe (Polsat Cafe HD), Polsat Play (Polsat Play HD), Polsat Sport (Polsat Sport HD), Polsat Sport Extra (Polsat Sport Extra HD), Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network (Polsat Food Network HD), Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (w przygotowaniu CI Polsat HD - więcej tutaj), Disco Polo Music i Muzo.tv oraz radio Muzo.fm.

Obok kanałów dla MUX 8, nadawca chce w najbliższym czasie uruchomić także inne nowe stacje. Będą to Polsat 1 (wcześniej pod nazwą Polsat World), który poza granicami Polski ma zastąpić Polsat 2 (więcej tutaj i tutaj), a także Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Docu, Polsat Reality i Polsat X (więcej tutaj). Dodatkowo ma on zgodę KRRiT na start kanałów Polsat Sport Weekend (więcej tutaj i tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj), które do dziś nie rozpoczęły nadawania i nie wiadomo czy i kiedy ruszą. Według wcześniejszych zapowiedzi, wstępnie w tym roku mógłby ruszyć także CI Polsat HD, który jest tworzony wspólnie z A+E Networks Poland (więcej tutaj).

Zygmunt Solorz-Żak jest ponadto udziałowcem spółki ATM Grupa, nadawcy kanału ATM Rozrywka TV. Firma szykuje się do uruchomienia kolejnej stacji - Echo24 TV (więcej tutaj).

Dodajmy, iż Cyfrowy Polsat jest już obecny w NTC. Ma 4 kanały w MUX 2 (Polsat, Polsat Sport News, TV4 i TV6), jest producentem programu dla kanału ATM Rozrywka TV obecnego w MUX 1 (ATM Grupa jest także operatorem lokalnego MUX L4) a także jest operatorem płatnego MUX 4 (TV Mobilna), gdzie nadaje m.in. własne kanały (Polsat News, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra). Ponadto Polski Operator Telewizyjny (POT), spółka TVN (Scripps Networks Interactive) i Telewizji Polsat (więcej tutaj), startowała w konkursie Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) na operatora MUX 8. Rywalizację wygrała firma Emitel, ale POT złożył odwołanie od tej decyzji (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

150 zł Więcej...