reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP uzyskała dofinansowanie na 4K, 8K i 16K

dodano: 2016-01-08 16:18 | aktualizacja: 2016-01-08 16:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

TVP Testy DVB-T2 4K HEVC Telewizja Polska uzyskała dofinansowanie na realizację nowatorskiego projektu „Pilotażowa instalacja rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji treści audiowizualnych w technologii 4, 8 i 16 K” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. O staraniach TVP o uzyskanie dofinansowania redakcja satkurier.pl pisała już we wrześniu 2015 roku (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem projektu jest budowa pilotażowej instalacji rejestrowania, przetwarzania i dystrybucji treści audiowizualnych w technologii 4K oraz zbadanie możliwości zastosowania technologii 8K i 16K. Dzięki niemu, Telewizja Polska wprowadzi na rynek nową jakość związaną z rozpoczęciem produkcji i emisji materiałów audiowizualnych w jakości Ultra High Definition 4K

Realizowany projekt jest przedsięwzięciem badawczo-rozwojowym, w wyniku którego uruchomiona zostanie produkcja audycji w dużo wyższej rozdzielczości. Zwiększy to atrakcyjność produkowanych treści i będzie wynikiem istotnej poprawy jakości technicznej materiałów prezentowanych na antenie telewizyjnej i w innych kanałach dostępu. Prace badawcze realizowane w ramach projektu obejmą elementy takie jak: produkcja, postprodukcja i emisja, w tym dostosowanie technologii 4K pod kątem możliwości wykorzystania w produkcji na skalę przemysłową. 

Dzięki wykorzystaniu dotacji unijnej Telewizja Polska zdywersyfikuje działalność, umacniając swoją pozycję na rynku oraz wdroży narzędzie wspierające działania w zakresie realizacji misji publicznej

- poinformował Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka-TVP Technologie.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...