reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ariane 5 wyniosła satelitę Intelsat 29e [wideo]

dodano: 2016-01-28 11:54 | aktualizacja: 2016-01-28 12:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: Arianespace/Intelsat

Intelsat EpicNG Amerykański operator satelitarny Intelsat poinformował o zakończonym powodzeniem wyniesieniu swojego nowego satelity Intelsat 29e. Jest to pierwszy satelita z serii EpicNG. Intelsat 29e został wystrzelony 27 stycznia o godz. 18:20 EST (12:20 czasu polskiego) na pokładzie rakiety nośnej Ariane 5. Satelita został oddzielony od górnego członu rakiety po 38 minutach od startu. Potwierdzono odbiór sygnału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Intelsat 29e został zbudowany przez Boeinga. Jest wyposażony w transpondery w pasmach C i Ku dla klientów w Ameryce Północnej i Łacińskiej oraz regionie północnoatlantyckim. Intelsat 29e zostanie oddany do użytku na pozycji orbitalnej 50°W, gdzie zastąpi Intelsata 1R.Intelsat 29e jest pierwszym satelitą Intelsatu nowej generacji z serii EpicNG, która oferuje wiązki szerokie i kierunkowe, z technologią ponownego wykorzystania częstotliwości, i cyfrowy ładunek. Jak twierdzi Intelsat, ładunek cyfrowy zapewni klientom niespotykane bezpieczeństwo i elastyczność, umożliwiając im bezproblemowy dostęp i przełączanie pojemności, aby dostosować się do potrzeb wykorzystania w danym regionie lub czasie. Intelsat EpicNG jest zoptymalizowany, aby zapewnić łączność satelitarną dla zastosowań takich jak Internet rzeczy, przedsiębiorczość, infrastruktura bezprzewodowa, mobilność lotnicza i morska oraz rząd. Satelita posiada wiązki między innymi dla klientów mobilnych w regionie północnoatlantyckim - Harris CapRock, Panasonic, EMC (formerly MTN) czy Axesat.

Intelsat 29e jest 56. satelitą wyniesionym przez Arianespace. Intelsat zamierza wystrzelić w trzecim kwartale 2016 roku swojego drugiego satelitę Intelsat EpicNG, Intelsat 33e, który posłuży dla Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji, także na pokładzie rakiety Ariane 5.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...