reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Mediaset z Dolby w DVB-T

dodano: 2004-05-11 14:25
autor: Janusz Sulisz | źródło: Dolby Laboratories Inc.

dolby_digital_logo_sk.jpg Włoski nadawca Mediaset zdecydował się na rozpoczęcie testów i już nadaje programy telewizji naziemnej w Dolby Digital. Mediaset będzie pierwszym włoskim nadawcą, który dostarczy widzom dodatkowych wrażeń poprzez fonię w standardzie Dolby Digital 5.1.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczekuje się, że jeszcze w tym roku Mediaset rozpocznie nadawanie pierwszych filmów w Dolby Digital. Mediaset jest pionierem we Włoszech pod tym względem. Zespół pracowników Audio International, profesjonalnego dystrybutora Dolby we Włoszech, pracuje razem z Mediaset, by zapewnić najlepsze możliwe rezultaty wprowadzenia nowego formatu audio.

Dodatkowo, aby zastosować Dolby Digital dla transmisji, nadawca zastosuje Dolby E dla wewnętrznego nadawania wielu kanałów, który jest kompatybilny infrastrukturą techniczną i wyposażeniem.

Włoscy widzowie bedą mogli korzystać z dźwięku Dolby Digital po podłączeniu dekodera DVB-T do kina domowego. Ponieważ kanały Mediaset są dosyłane via satelita Hot Bot Bird, to prawdopodobnie będą dostępne też satelitarnie z Dolby Digital (co prawda niektóre z nich są kodowane w Seca -MediaGuard 1).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...