reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Laminas z offsetem 3.0m

dodano: 2004-07-29 23:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sat Kurier

Krośnieńska firma Laminas wyprodukowała pierwszy egzemplarz największej, polskiej anteny podświetlanej o wymiarze roboczym 2.7x3.0m. Dwulementowa antenę offsetową wykonano z włókna szklano-epoksydowego. Antena 3.0m zastąpi offset 2.4x2.7m, a Laminas zaprezentuje swoje anteny na SAT Krak 2004.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy nowej dużej anteny offsetowej Laminasa przeprowadzano w Rymanowie Zdroju, sprawdzając odbiór z satelitów Hot Bird, Astra 2D i Amos. Antena 3.0m ma zawieszenie azymut - elewacja na jednego satelitę, które przejęto z mniejszego offsetu 2.7m.

Antena 3.0m nma nieco inaczej rozwiązane połaczenie dwóch elementów czaszy. Antena 2.7m była składana z elementów, wzdłuż dłuższej przekątnej offsetu, ale względy instalacji zmusiły konstruktorów czaszy do zmiany na składanie czaszy z elementów wzdłuż krótszej przekątnej.

Antena offsetowa 3.0m powstała na potrzeby i zamówienie od odbiorców z Wysp Kanaryjskich, gdy okazało się, że antena 2.7m w warunkach wysp wulkanicznych i dużego szumu ziemii nie zawsze radzi sobie z idealnych, całodobowym odbiorem kanałów BBC FTA z Astry 2D - 28,2E.

Nowa czasza 3.0m jest o 1,5dB lepsza od czaszy 2.7m. Wkrótce po testach na Wyspach Kanaryjskich rozpocznie się normalna produkcja na potrzeby odbiorców zagranicznych. Zmieniona zostanie konstrukcja zawieszenia konwertera - zamiast aluminiowych rurek (pająka) będzie wykonane z epoksydu główne podtrzymanie LNB. W przygotowaniu jest już jeszcze większa antena offsetowa 3.9m.

Firma Laminas specjalizuje sie w produkcji anten z włókna szklano-epoksydowego, począwszy od 0.8m; 1.0m, 1.3m, 1.6m; 2.0m i 2.7m. Anteny 2.0m i 2.7m kupują głównie nadawcy, sieci kablowe i odbiorcy zagraniczni. Anteny 2.7m wykorzystuje także polska armia w Iraku. Wszystkie anteny, włącznie z nową czaszą 3.0m, firma Laminas ma pokazać w parku antenowym na wystawie SAT Krak 2004 w Krakowie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...