Pojawił się nowy, podwójny konwerter dCSS Twin LNB włoskiej firmy Emme Esse model 80191SA. Jest wyposażony w 2 niezależne wyjścia dCSS, które umożliwiają obsługę do 32 użytkowników za pomocą zaledwie dwóch kabli antenowych wychodzących z anteny dla dowolnej liczby telewizorów lub odbiorników satelitarnych korzystających z technologii Unicable.
EmmeEsse.it
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zastosowanie konwertera Emme Esse 80191SA LNB
Nowy konwerter Emme Esse 80191SA LNB jest wyposażony w 2 niezależne wyjścia, oba kompatybilne z technologiami SCR/dCSS, co pozwala uzyskać do 16+16 wyjść dla dowolnej liczby gniazd SAT lub, w przypadku ograniczonej kompatybilności (tylko dekodery/telewizory kompatybilne z SCR), do gniazd 4+4 SAT.
Oczywiście możliwe są inne kombinacje (4+12, 8+16, 12+10, itd.) w zależności od kompatybilności dCSS/SCR urządzeń podłączonych do gniazd SAT.
Co to jest dCSS i jak działa?
W skrócie, bo pisaliśmy o tym wielokrotnie m.in tu i tu , cyfrowa technologia dCSS (digital Channel Stacking Switch - norma CENELEC EN50607), zwana także SCD2, Unicable 2 lub Jess, zrewolucjonizowała koncepcję jednokablowej dystrybucji satelitarnej, przenosząc się z analogowego świata technologii SCR do cyfrowego.
Jest to idealne rozwiązanie do stworzenia nowego systemu satelitarnego w małych budynkach z maksymalnie 32 gniazdami SAT (np. 1 lub 2 na każde mieszkanie), w domach jedno- i bliźniaczych z jednym lub większą liczbą odbiorników wielotunerowych, np. w pensjonatach, nastawionych na coś więcej niż naziemna telewizja cyfrowa.
Konwerter dla starych instalacji antenowych
Doskonale nadaje się również do aktualizacji starych instalacji satelitarnych wyposażonych w uniwersalne (starsze) LNB z 2, 4 lub 8 wyjściami dla domów jedno-, dwu- i wielorodzinnych, ponieważ pozwala na dodanie nowych gniazd SAT i zmniejszenie liczby kabli koncentrycznych.
Niskie zużycie energii - jaka cena?
Konwerter Emme Esse 80191SA można zamontować na dowolnej czaszy z uchwytem 40 mm, charakteryzuje się wzmocnieniem 58 dB i współczynnikiem szumów zaledwie 0,1 dB. Cena we Włoszech 109 euro [476 zł].
Wymagania:
dekodery platform/odbiorniki satelitarne/telewizory kompatybilne z SCR/dCSS
jeden lub więcej kompatybilnych rozdzielaczy (przepustowy DC i szerokopasmowy) do podziału 2 wyjść na gniazdach SAT
Plusy i minusy:
technologia dCSS
podwójne niezależne wyjście (gniazda F)
do 32 gniazd SAT (16+16) przy użyciu tylko 2 kabli koncentrycznych