reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Cyfrowa Północ Niemiec

dodano: 2004-08-17 12:20
autor: Adrian Gąbka | źródło: Infosat

DVB-T-uberalles_sk.jpg 24 maja uruchomiono cyfrową telewizją naziemną w regionie Hanower, Brunszwik i Brema. Od tego czasu sprzedano 290 tys. terminali przeznaczonych do odbioru DVB-T. To kolejny przykład spektakularnego sukcesu, jaki odnosi ‘cyfrówka’ u naszych zachodnich sąsiadów. Już jesienią DVB-T startuje w kolejnych miastach za Odrą.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Zentralverband der ElektroIndustrie (ZVEI), niewykluczone, że w całych Niemczech do końca roku zostanie sprzedane milion terminali przeznaczonych do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej. Wzrost liczby użytkowników cyfrowej telewizji będzie większy pod koniec roku, ponieważ DVB-T obejmie swoim zasięgiem Hamburg i Lubekę. Według niektórych źródeł po 8 listopada mogą nawet wystąpić problemy z brakiem tańszych terminali na północy kraju.

W regionie terminale oferowane są w urzędach pocztowych a także licznych supermarketach. Oprócz sprzętu przeznaczonego do salonu, można pozyskać także urządzenia, które umożliwią sprawne oglądanie cyfrowej telewizji w kuchni czy w przyczepie kempingowej. Wiele firm prześciga się wręcz w obmyślaniu najbardziej oryginalnych i wielofunkcyjnych terminali. Niewykluczone, że do gamy usług niemieckiego DVB-T wkrótce dołączy radio z użyciem tego standardu. DAB jest zbyt drogi i pomimo prób jego wprowadzenia na rynek niemiecki, nie cieszy się tak dużą popularnością. Na Północy Niemiec można oglądać od 16 do 24 kanałów drogą naziemnej telewizji cyfrowej. Dodatkowo oferowane są usługi interaktywne w standardzie MHP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...