Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oprócz ARD, ZDF, ich kanałów tematycznych oraz komercyjnych nadawców RTL, ProSieben, Sat1, częstoliwości w przekazie naziemnym otrzymali także nadawcy międzynarodowi. Około 7,8 proc. gospodarstw domowych regione korzysta wyłącznie z DVB-T. 16,9 proc. populacji dodatkowo posiada jeszcze dostęp do telewizji kablowej lub satelitarnej. Abonenci sieci kablowych stanowią 83,6 proc. ludności a posiadacze zestawów satelitarnych to 8,6 proc. mieszkańców regionu.
Dobra passa nie opuszcze producentów sprzętu przeznaczonego do odbioru transmisji DVB-T. Przypuszczalnie tylko w bieżącym roku sprzedane zostanie ponad milion terminali cyfrowych. Spadek zainteresowania Niemców tego typu sprzętem spodziewany jest pod koniec przyszłego roku. W Berlinie i okolicach przygotowywana jest oferta usług interaktywnych. Zostanie ona wdrożona przez ProSiebenSat1. Nadawcy nie obawiają się wykładać dużych sum pieniędzy na inwestycje w sektorze cyfrowej telewizji naziemnej. Wiedzę, że będą one owocne w przyszłości.
W całych Niemczech 20,6 mln gospodarstw domowych korzysta z telewizji kablowej. Siła tej formy przekazu jest na tyle duża, że korzysta z niej 60 proc. populacji. Również operatorzy sieci kablowych przygotowują się do cyfrowej ekspansji. W kraju brakuje miejsca na analogowych częstliwościach, więc wprowadzenie DVB-C wydaje się tylko kwestią czasu. Sieci kablowe i platforma cyfrowa Premiere czuje jednak na plecach oddech konkurencji jaką stanowić będzie DVB-T po dokończeniu procesu ucyfrowienia Niemiec.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.