reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bear Grylls i filmy w maju w kanale Metro

dodano: 2017-05-01 03:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Metro (logo od połowy września 2016 roku) Jak zapowiada nadawca, flirt z tajemnicą, wyprawy pełne przygód, niebezpieczeństwa dżungli miejskiej i tropikalnej - maj br. w telewizji Metro (Metro HD) gwarantuje silne emocje. Premiery filmowe i serie dokumentalne jak zwykle dostarczą ich w różnorodnym wydaniu - zarówno w wersji kameralnej, jak i skali kosmicznej. Widzowie zobaczą takie produkcje jak: „Czas Apokalipsy”, „Dzikość serca”, „Włamywacze”, „Ognisty podmuch”, „Bear Grylls - ucieczka z piekła” (emisja także w Animal Planet HD), „Bear Grylls: Człowiek kontra Everest”, „Dżungla złota”, „In vitro. Czekając na dziecko” czy „Świat oczami Stephena Hawkinga”.

Metro


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 1 maja br. o godzinie 22:15 Metro zaprosi na „Czas Apokalipsy” - jeden z najsłynniejszych filmów wojennych w historii kina. Adaptacja prozy Josepha Conrada akcję przenosi do wietnamskiej dżungli, ale tak jak literacki oryginał, opowiada o najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Bohaterem jest kapitan amerykańskiej armii, który na własnej skórze doświadcza, co z ludzką naturą potrafi zrobić okrucieństwo wojny. Legendą stały się problemy, jakich na planie doświadczyli twórcy - film niemal zrujnował finansowo reżysera Francisa Forda Coppolę, a Martin Sheen swój występ prawie przypłacił własnym życiem. Ostatecznie film stał się jednak ogromnym sukcesem. Do historii przeszło z niego wiele pamiętnych scen i demoniczna kreacja Marlona Brando.

Łatwej drogi do sukcesu nie miała także „Dzikość serca”. Chociaż film o młodych kochankach uciekających przed płatnym zabójcą nagrodzono Złotą Palmą na festiwalu w Cannes, przyjęto go początkowo z mieszanymi uczuciami. Być może dlatego, że trudno jest zaszufladkować go gatunkowo. David Lynch połączył melodramat z thrillerem oraz z filmem drogi. Brutalność miesza się tu z poetycką wrażliwością i czarnym humorem. Kontrowersje z biegiem czasu zostały przyćmione przez zachwyty, a film ugruntował styl i reżyserską pozycję Davida Lyncha, oraz stał się przełomem w aktorskiej karierze Nicolasa Cage'a. W telewizji Metro będzie można go oglądać w środę, 3 maja br. o godzinie 23:10.

Gatunkowych niejasności nie ma w przypadku „Włamywaczy”, na których telewizja Metro zaprosi w piątek, 5 maja br. o godzinie 20:00. Ta komedia kryminalna to opowieść o wielkim skoku, zaplanowanym przez zgraną ekipę włamywaczy. W rabunek wpisane są oczywiście szlachetne intencje, a skład złodziejskiej drużyny dowodzonej przez Roberta Redforda tworzą aktorskie gwiazdy różnych pokoleń, kojarzone z bardzo różnorodnym repertuarem - m.in. River Phoenix, Sidney Poitier i Dan Aykroyd. „Włamywacze” to też jeden z pierwszych kinowych przebojów, w przystępny sposób poruszających problem cyberbezpieczeństwa. Bohaterowie często używają komputera zamiast łomu, a bardziej od diamentów interesują ich cyfrowe dane.
 
Bear Grylls i Barack Obama w programie „Barack Obama w dziczy z Bearem Gryllsem”, foto: Discovery Communications
Bear Grylls i Barack Obama w programie „Barack Obama w dziczy z Bearem Gryllsem”, foto: Discovery Communications


Kolejna premiera Metra jest prawdziwą kwintesencją kina akcji lat 90. ubiegłego wieku. - „Ognisty podmuch” to plejada gwiazd, niezapomniane efekty i wciągającą historia - czytamy w opisie. Kurt Russell i William Baldwin wcielają się w strażaków, których braterska rywalizacja wpycha coraz głębiej w ramiona ognistego niebezpieczeństwa. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy miasto zostaje sparaliżowane przez serię podpaleń. Zagadka kryminalna schodzi jednak na dalszy plan wobec niezwykle realistycznego sposobu, w jaki przedstawiono w filmie potęgę ognia, który jest tu niemal żywą istotą. Twórcom udało się podnieść poprzeczkę w dziedzinie efektów specjalnych i realistycznego przedstawienia mocy żywiołu. Widzowie Metra obejrzą ten film w sobotę, 6 maja br. o godzinie 20:00.

Nie mniej adrenaliny zapewnią serie dokumentalne. W maju br. widzowie będą mogli ponownie rzucić się w wir przygód z Bearem Gryllsem, który na antenie Metra będzie kontynuował spotkania z ludźmi lubiącymi ekstremalne wyzwania. Gdy ekspert od sztuki przetrwania spojrzy okiem zawodowca na ich umiejętności, szybko pożałują, że nie zasypała ich lawina i nie rozszarpały dzikie zwierzęta. Wszystko to w nowych odcinkach serii „Bear Grylls - ucieczka z piekła”. W niedzielę, 14 maja br. o godzinie 12:55 poszukiwacz przygód poprowadzi także zupełnie nowy program - „Bear Grylls: Człowiek kontra Everest”, w którym zabierze widzów na szczyt najwyższej góry świata i opowie o śmiałkach, którzy postanowili rzucić jej wyzwanie (więcej tutaj i tutaj).

Metro poleca również ciąg dalszy dokumentalnej opowieści o ludziach, którzy poszukiwaczami przygód stali się z konieczności. „Dżungla złota” to historia dwóch amerykańskich agentów nieruchomości, których kryzys finansowy pozbawił całego majątku i zmusił do niebezpiecznej wyprawy w głąb zachodniej Afryki. Czy uda im się ujść z życiem z dżungli, którą tworzą zagrożenia naturalne, kryminaliści i zabójcza biurokracja (więcej tutaj)?

Prawdziwe emocje można znaleźć nie tylko w dżungli. Od środy, 3 maja br. telewizja Metro zaprosi widzów na program, w którym przyjrzymy się życiu ludzi zmagających się z niepłodnością przy wsparciu naukowej metody wciąż wzbudzającej pewne kontrowersje. - Polski program „In vitro. Czekając na dziecko” to wyjątkowa szansa, by towarzyszyć sześciu parom, które podejmując trudną walkę o własne potomstwo, zmuszone są walczyć z przeszkodami nie tylko natury medycznej - czytamy w opisie (więcej tutaj).

Natomiast od niedzieli, 7 maja br. o godzinie 9:55 widzowie Metra będą mieli szansę spojrzeć na świat z perspektywy geniusza. Brytyjski astrofizyk Stephen Hawking od lat udowadnia, że nawet będąc sparaliżowanym można doświadczać ekscytujących przygód i inspirować ludzi na całym świecie. W dokumentalnej serii „Świat oczami Stephena Hawkinga” będzie przewodnikiem po najbardziej fascynujących zagadkach wszechświata i przybliży tajemnice najmniejszych cząstek materii i najdalszych zakamarków kosmosu, śmiało przechodząc od pytań z zakresu fizyki kwantowej do zagadnień filozoficznych, a nawet metafizycznych (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...