reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Gibraltar - mała Anglia w ciepłym klimacie

dodano: 2017-06-20 16:14 | aktualizacja: 2017-06-20 16:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 5-6/2017

Gibraltar małpa Wycieczka na Gibraltar była takim niespełnionym marzeniem – tym bardziej, gdy z lekcji historii pamiętało się, że w morzu koło Gibraltaru zginął w katastrofie samolotu generał Władysław Sikorski. Okazja nadarzyła się w 2006 r., gdy udało się załatwić darmowy apartament u przyjaciela w Fuengiroli koło Malagi. To już było niedaleko (100 km), tym bardziej, że wtedy jeszcze nie latały z Polski w tym kierunku samoloty tanich linii lotniczych.

Gibraltar morze


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

ANTENY I TELEWIZJA

Za nadawanie sygnału radiowego i telewizyjnego w Gibraltarze odpowiada Gibraltar Broadcasting Corporation. Dodatkowo wojskowy nadawca BFBS – British Forces Broadcasting Service dostarcza w samym Gibraltarze w ograniczonym zakresie drogą kablową i satelitarną kanały telewizyjne dla brytyjskich żołnierzy i ich rodzin. Kanały telewizyjne i radiowe BFBS są odbierane z satelity Eutelsat 10A z pozycji 10°E z częstotliwości 11,221 GHz, pol. V. Kanały w MPEG-2 są kodowane w Irdeto 2. Część anten satelitarnych korzysta z sygnału z satelitów Astra na pozycji 28,2°E, ale ponieważ sygnał najważniejszych brytyjskich stacji z Freesat czy Sky UK jest w wiązce brytyjskiej, to dostęp jest do nich utrudniony. Nie pomagają już duże rozmiary anten. Jeśli już to lepiej skorzystać z oferty IPTV.
 

Mieszkańcy Gibraltaru, którzy nie są pochodzenia brytyjskiego, korzystają z anten satelitarnych ustawionych na inne satelity – najczęściej Astra 19,2°E lub Hispasat 30°W. Potęgą jest tam Internet, który powoli wypiera odbiór satelitarny. W górnych rejonach Gibraltaru bez problemów można odbierać hiszpańską naziemną telewizję cyfrową TDT.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...
reklama