reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Platforma nc+ postawi na kanały religijne?

dodano: 2017-06-30 14:56
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

Opoka TV Na początku czerwca druga co do wielkości platforma cyfrowa nc+ chwaliła się w spocie internetowo-telewizyjnym promocją, w której udostępnia do końca lipca br. kanały erotyczne Zest TV, Hustler HD, Blue Hustler, Redlight HD, Private TV i Dorcel TV. W poprzednich latach operatorzy płatnej telewizji raczej unikali takich ruchów, bo Polska jest krajem katolickim. To, co jednych może zachęcić do podpisania umowy, innych może odstraszyć. Być może dlatego dochodzą do nas sygnały, że nc+ bada możliwość rozszerzenia oferty o kanały katolickie. Jakie? Czy to ma sens?

Twoja Telewizja Religijna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opoka.tv i Twoja Telewizja Religijna wejdą na satelitę?
W ankiecie, którą rzekomo nc+ ma rozsyłać swoim klientom, pojawiają się nazwy Opoka.tv i Twoja Telewizja Religijna. Rzekomo rozsyłać, bo sam takiej ankiety nie dostałem. W przeszłości jednak zdarzało się, że takie ankiety prezentowane na forach internetowych docierały do mnie po miesiącu lub dwóch (nc+ nie rozsyła ich do wszystkich abonentów jednocześnie, tylko stopniowo). Później miały one odzwierciedlenie w zmianach programowych. Tym razem może być podobnie. Opoka.tv to stacja nadająca muzykę chrześcijańską. Nie nadaje drogą satelitarną, ale jest dostępna u kilku operatorów kablowych i IPTV. Twoja Telewizja Religijna jest oferowana przez sieci kablowe na Pomorzu. Poza katechezami i transmisjami mszy świętych można w niej oglądać transmisje z wnętrz kościołów w Redzie, Gniewinie, Strzebielinie, Rumi, Wejherowie, Bożympolu Wielkim i Pucku.

Czy kanały religijne zwiększyłyby sprzedaż nc+?
Niedawno platforma wprowadziła ofertę dla seniorów. To grupa, która jest przyszłością płatnej telewizji, bo młodzi uciekają do internetu. Starsi ludzie są przeważnie bardziej religijni niż młodzi. Platforma nc+ mogłaby religijnym telewizjom zaoferować bezpłatne miejsce na transponderach. Pytanie, czy to ma sens. Jedyną telewizją katolicką, która odniosła w Polsce bezsporny sukces, jest Trwam. Być może platformy mogłyby zarobić więcej, gdyby to ojcu Tadeuszowi Rydzykowi dały miejsce na transponderze.

Emisja Trwam z 19,2°E utrudnia abonentom nc+ i Cyfrowego Polsatu dostęp do tej stacji.
Chyba że uzupełniają ofertę naziemną telewizją cyfrową. Dzięki emisji z Hot Birda 13°E, gdzie są nadawane polskie platformy, Trwam miałby więcej widzów. Część abonentów nc+ alergicznie reagowała jednak na pojawienie się w ofercie prawicowej TV Republika. Dołączenie Trwam mogłoby ich jeszcze bardziej zirytować. Z drugiej strony finansowany kiedyś przez ITI Neovision, właściciela platformy n, kanał Religia.tv nie miał wysokiej oglądalności i zakończył nadawanie. Stał za nim ks. Kazimierz Sowa. Logotypy kanałów religijnych w ankiecie nc+ mogą być próbą sprawdzenia, czy tym razem zainteresowanie ofertą katolicką byłoby większe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...