reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Kanały, które nigdy nie wystartowały w Polsce

dodano: 2019-04-10 13:51 | aktualizacja: 2019-04-10 17:51
autor: Daniel Gadomski / Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

kanały telewizja pilot telewizor TV W historii telewizji w Polsce powstało wiele projektów kanałów, które nigdy nie doczekały się uruchomienia. Przypominamy wybrane z nich. Czy słusznie zaniechano ich startu? Jakich kanałów telewizyjnych nadal brakuje na polskim rynku?

kanały telewizja pilot telewizor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat X i Polsat Reality

W grudniu 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przyznaniu Telewizji Polsat koncesji satelitarnych dla Polsat Reality i Polsat X. Choć pozwolenia nadal obowiązują, to kanały do tej pory nie wystartowały. Co więcej nie zanosi się, aby cokolwiek zmieniło się w tej kwestii. Zarówno Polsat X, jak i Polsat Reality miały być kanałami o charakterze uniwersalnym, adresowanymi do widzów powyżej 16. roku życia. Na ofertę programową miały składać się przede wszystkim filmy fabularne, filmy dokumentalne i audycje rozrywkowe. Audycje powtórkowe miały zajmować ok. 75 proc. tygodniowego czasu nadawania. Warto dodać, że nadal na start czeka projekt Smart Dom.

Zee One

Jeszcze w 2017 roku w Polsce zadebiutować miał kanał filmowo-rozrywkowy Zee One z produkcjami Bollywood, nadawany już m.in. w Niemczech (FTA z 19,2°E). Podjęto nawet decyzję o otwarciu oddziału w Polsce, a na stanowisko Country Managera / Business Head Poland powołano Pawła Kolasę. Zee One to kanał o profilu filmowo-rozrywkowym, oferujący wysokiej jakości treści telewizyjne prosto z Bollywood. W ramówce Zee One można znaleźć wysokobudżetowe filmy i seriale: filmy akcji, sensacyjne, thrillery, komedie czy musicale, ale także programy lifestylowe inspirowane bogatą kulturą Indii, poświęcone popularnym tematom, jak kulinaria, podróże czy joga. Miało nie zabraknąć realizowanych w Polsce lokalnych produkcji. Ramówkę stacji, dopasowaną do lokalnego rynku tworzyć miał polski zespół.
 

Bajka

Firma Astro, dziś nadawca kanałów 13.tv i E-Sport, przedstawiła w 2015 roku swój nowy projekt telewizyjny - stację pod nazwą Bajka. - To kanał dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy z wami i dla was codziennie, już od 6:00 rano. Podtrzymujemy wiarę w spełnianie się marzeń tych małych i tych dużych. Ciekawe bajki, pouczające filmy i seriale. W kanale Bajka nie ma miejsca na nudę. Dlatego zarówno mały mądrala, jak i nieco większy intelektualista znajdzie coś dla siebie - czytamy w opisie. Stacja nigdy jednak nie wystartowała.
 

TVP Film i TVP Dokument

Telewizja Polska otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na kanał tematyczny TVP Film jeszcze w 2006 roku. Miał on rozpocząć nadawanie wiosną 2007 roku. Co w ofercie? Bogate archiwum telewizji publicznej – w tym kultowe seriale typu „Alternatywy 4”. Polskie produkcje i światowe klasyki. Choć stacja miała już szefa, to dwa lata później włodarze z Woronicza zdecydowali, że nie powstanie. Nie powstanie, bo analiza rynku wykazała, że nie ma zapotrzebowania na taki projekt. Co parę lat projekt wracał. Rozważano go w kontekście naziemnej telewizji cyfrowej. Analogicznie do TVP Film wygląda historia TVP Dokument. Publiczny konkurent Planete+ został zapowiedziany w poprzedniej dekadzie. Później planowano, żeby zastąpił wówczas mało popularną TVP Historia. Kiedy wyniki tamtego kanału się poprawiły, zdecydowano o oddzielnym kanale. Otrzymał koncesję w 2012 roku. Dwa lata później stwierdzono, że nie ma wystarczającego zasięgu dla nowej stacji. Musiałaby bowiem nadawać tylko dla abonentów platform cyfrowych i sieci kablowych. Ponadto w 2016 roku mówiono nieoficjalnie o planach uruchomienia przez TVP kanałów TVP Nostalgia i TVP Życie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Wzmacniacz HDMI do max. 40m

Wzmacniacz do kabli HDMI oznaczony jako C 233 D Repeater...

80 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

509 zł Więcej...
reklama