reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nagravision dla Mediasetu

dodano: 2004-10-06 17:49
autor: Adrian Gąbka | źródło: DigitalSat.it, Mediaset

mediaset Włoski koncern medialny Mediaset, Silvia Berlusconiego uruchomi wkrótce serwisy pay per view w ramach swojej platformy cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. Nowe kanały będą kodowane w systemie Nagravision. Imperium medialne włoskiego premiera rośnie w siłę, podobnie jak niepokój Włochów przed informacyjnym monopolem \'Forza Italia\'.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do odbioru treści kodowanych trzeba będzie wyposażyć się w terminal DVB-T z modułem Nagravision. Wiadomo już, że koszt obejrzenia jednego filmu w PPV Mediasetu to 3-4 euro. Wiele z pozycji emitowanych na nowych programach będzie opatrzone dźwiękiem Dolby Digital 5.1 i obrazem panoramicznym. Mediaset nieustannie rozwija swoją sieć cyfrowej telewizji naziemnej. Obecnie swoim zasięgiem pokrywa ona sporą część terenów północnych Włoszech wraz z największymi metropoliami na tym obszarze.

Sygnał 'cyfrówki’ jest także dostępny w Rzymie i wzdłuż wybrzeży Sycylii. Obecnie zasięg DVB-T Mediasetu obejmuje 51 proc. populacji. Przed końcem 2004 roku cyfrowe programy będzie można oglądać już w 63 proc. gospodarstw domowych. Zasięg poszerzy się o okolice Riwiery Włoskiej, Sardynii i środkowe wybrzeże Adriatyku.Dla osób korzystających z cyfrowej telewizji naziemnej przygotowano specjalne gry interaktywne. Jedna z nich oparta jest na popularnym teleturnieju - Milionerzy. W pakiecie Mediasetu można oglądać Canale5, Italia 1, Rete4, Sport Italia, LCI i Radio Italia TV. Wkrótce oferta zostanie poszerzona o kanał dokumentalny, kulturalny i biznesowy. Silvio Berlusconi jest uważany za jednego ze światowych magnatów medialnych. Niedawno podjął decyzję o częściowej prywatyzacji RAI. Na sprzedaż trafi 20 proc. akcji telewizji publicznej. Do sfinalizowania transakcji ma dojść jeszcze przed końcem marca przyszłego roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...