reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Sport nie trafi na mundial do MUX 8?

dodano: 2018-05-15 13:41 | aktualizacja: 2018-05-15 14:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: wirtualnemedia.pl

MUX 8 antena VHF 10 pytań i odpowiedzi Prezes TVP Jacek Kurski powiedział w kwietniu br., że nadawca chciałby zacząć nadawać kanał TVP Sport w MUX 8 jeszcze przed mundialem. Telewizja Polska rozpoczęła w tym celu negocjacje z EmiTelem, który jest operatorem ósmego multipleksu. Do podjęcia rozmów została niejako zmuszona przez KRRiT, by nie stracić przyznanych jej wcześniej trzech slotów w MUX 8. Czy TVP dojdzie wkrótce do porozumienia z EmiTelem?

MUX 8 NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, odbywającej się w Toruniu, Jacek Kurski powiedział, że TVP złożyła EmiTelowi realną ofertą, ale ten ją odrzucił.
 

Złożyliśmy EmiTelowi realną ofertę, ale ją odrzucił. Dlatego będziemy posiłkować się multipleksem trzecim, żeby spełnić obietnicę daną kibicom na mundial

- powiedział Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej (za wirtualnemedia.pl).

Oczywiście negocjacje trwają dalej, co podkreślił Andrzej Kozłowski, prezes EmiTela. Choć wygląda na to, że mogą jeszcze trochę potrwać, a TVP Sport nie pojawi się w MUX 8 przed mundialem.
 

Jesteśmy dopiero po pierwszym spotkaniu negocjacyjnym, dżentelmeni o takich sprawach nie rozmawiają. Czerwiec jest dla mnie terminem mobilizacyjnym z powodu mistrzostw świata w piłce nożnej. Brakowało mi TVP Sport na MUX 8. Mam nadzieję, że uda nam się porozumieć

- powiedział Andrzej Kozłowski, prezes zarządu EmiTela (za wirtualnemedia.pl).

Co prawda KRRiT zmobilizowała TVP do rozpoczęcia negocjacji z EmiTelem w sprawie MUX 8, ale nie wyznaczyła terminu ich zakończenia. Oznacza to, że tak naprawdę niewiele się zmieniło od czasu startu MUX 8 w 2016 roku - rozmowy mogą ciągnąć się długimi miesiącami i niekoniecznie muszą zakończyć się wejściem TVP do ósmego multipleksu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...