reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Brak porozumienia w sprawie HDTV

dodano: 2004-11-04 20:34
autor: Adrian Gąbka | źródło: AdvTV

TF1 W Paryżu przed paroma dniami zakończyła się konferencja poświęcona telewizji wysokiej rozdzielczości. Po raz kolejny ujawniły się różnice w pojmowaniu problemu przez stacje TF1 i M6, które chcą obecności HDTV w multipleksach DVB-T i opozycyjny obóz, który widzi technologię w DVB-S, DVB-C lub ADSL.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Patrick Devedjian, francuski minister przemysłu obstaje za propozycjami TF1. Zdaniem Devedjiana niewielki odsetek widzów będzie miał dostęp do HDTV za pośrednictwem satelity czy też sieci kablowych. Pojawienie się technologii w DVB-T służy automatycznej popularyzacji HDTV. Wiele nieścisłości związane jest ze standardem, który zostanie wykorzystany do cyfrowej telewizji naziemnej. Zwolennicy HDTV w DVB-T aprobują format MPEG4, który pozwala na emisję większej liczby kanałów w wysokiej rozdzielczości. Przeciwnicy uważają, że najlepiej będzie wykorzystać starsze rozwiązania z ewentualnym wdrożeniem kodeków, zapewniających kompresję dla treści HDTV.

Obóz oponentów wobec szerokiej dostępności telewizji wysokiej rozdzielczości zauważa, że użytkownicy tak zaawansowanych rozwiązań technologicznych posiadają wymierne środki finansowe, aby zaopatrzyć się w terminale do odbioru DVB-S czy DVB-C. Wszystko wskazuje na zwycięstwo TF1, które ma szerokie poparcie wśród władz francuskich.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...