reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DVB-T we Francji od marca

dodano: 2004-11-08 21:07
autor: Adrian Gąbka | źródło: AdvTV

dvb_t_logo_sk.jpg Jean-Pierre Raffarin, premier Francji potwierdził, że w marcu 2005 roku w jego kraju wystartuje cyfrowa telewizja naziemna. Wiadomo już, że wykorzystany zostanie standard MPEG-2, a nie MPEG-4, za którym usilny lobbing prowadzili nadawcy TF1 i M6.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzję o wykorzystaniu tego a nie innego standardu podjął CSA (Conseil Supérieur de l' Audiovisue), francuski regulator rynku medialnego. Zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziami, na początku marca poprzez DVB-T oferowane będą tylko kanały niekodowane. Początkowo dwie trzecie odbiorców cyfrowej telewizji naziemnej będzie mogło odbierać jedynie pięć kanałów. Z czasem ich liczba wzrośnie do 15, podobnie jak zasięg DVB-T.

Nie wszyscy są zadowoleni z postanowień regulatora rynku medialnego. Dyskomfortu nie ukrywają TF1 oraz M6, które dzięki ewentualnymu wykorzystaniu MPEG-4 liczyli na szybkie wprowadzenie na rynek własnych serwisów wysokiej rozdzielczości (HDTV). Zwyciężyły zapewnienia zwolenników MPEG-2, którzy zwracali uwagę na powszechne wykorzystanie tego standardu w ościennych krajach europejskich oraz Stanach Zjednoczonych. – (Wdrożenie DVB-T – przyp. red.) to postęp społeczny, technologiczny i kulturalny. Mamy do czynienia z historycznym momentem dla telewizji w naszym państwie - powiedział Jean-Pierre Raffarin, premier Francji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...