reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: Czas na drugi kanał TVP Sport? Co z TVP HD?

dodano: 2018-08-09 23:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

TVP Sport Ostatnio tak się składa, że TVP ma za dużo transmisji sportowych, które mogłaby pokazać na swoich antenach. Praw przybywa, a ich obsługa na poziomie liniowych kanałów delikatnie mówiąc nie jest najlepsza. Za dużo transmisji trafia na sport.tvp.pl, przez co automatycznie TVP traci widzów mających dostęp wyłącznie do DVB-T lub kablówek/platform satelitarnych. Nie wiedzieć dlaczego włodarze z Woronicza kompletnie zapomnieli o kanale TVP HD.

TVP Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wystarczy, że nastąpiła kumulacja transmisji z wielu sportowych wydarzeń, które sportowa redakcja TVP musi obsłużyć, czyli Tour de Pologne, ME w Glasgow (pływanie, wioślarstwo) i ME w Berlinie (lekkoatletyka), a do tego WTA Montreal i mecz Ligi Europy Legii, i w czwartek 9 sierpnia było ciężko... Mecz Legii Warszawa z luksemburskim Dudelange dano w końcu na TVP2, bo ma większy zasięg, a nawet na TVP Sport nie było możliwości technicznych. Była tam tylko druga połowa meczu Legii.

Dziwne jest to, że TVP HD istnieje właściwie nie wiadomo po co, zamiast przejąć częściowo nadmiar praw, gdy jest taka sytuacja. Nic tam wiele nie ma do oglądania - osobiście nie zajrzałem na ten kanał od kilku miesięcy, a to oznacza, że zostały same powtórki. Wielka szkoda. To troszkę podobnie jak w przypadku TVP 4K (który nc+ nadaje z satelity, a Orange po sieci), gdzie są tylko mundialowe zmagania.
Jaki jest dalszy plan na kanał TVP 4K?

Przyszłość TVP HD i TVP 4K powinna być niemal identyczna.
Oczywiście na poziomie różnych technologii, ale to powinny być kanały premium, bardziej dopieszczone. Może w połowie ze sportem, a w połowie z serialami i filmami, a kto wie, czy też nie z dobrymi dokumentami. Jeśli byłyby prawa do emisji w 4K, to dlaczego nie wykorzystać okazji. Tu chyba jakieś zaniedbania są ze strony opiekunów tych anten. Tym bardziej dziwi fakt, że kablówki i platformy tolerują nijakość kanału TVP HD - nic tam nie ma w ramówce, by go utrzymywać, przecież nie za darmo, w ofercie. Tu jednak niekorzystnie działa fakt, iż operatorzy boją się jak ognia wycofywania kanałów (tym bardziej TVP), by w ten sposób nie tracić abonentów. To jednak powoduje, że w Polsce jest za dużo powtórkowych stacji telewizyjnych, bo taniej jest kupić i nadać 20 razy na różnych kanałach niż coś samemu wyprodukować.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Janusz Sulisz


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...