reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DVB-T po czesku

dodano: 2004-11-15 18:26
autor: Adrian Gąbka | źródło: parabola.cz

dvb_t_logo_sk.jpg Na początku przyszłego roku będą znani nadawcy, którzy otrzymają licencję na nadawanie w multipleksach DVB-T należących do Czech Digital Group i czeskiego telekomu. Plany dotyczące cyfrowej telewizji naziemnej u naszych sąsiadów powoli wprowadzane są w rzeczywistość. Jak będzie wyglądała telewizja cyfrowa w Czechach?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadal nie wiadomo którzy nadawcy zdobędą koncesję na nadawanie w multipleksach B i C. Multipleks A przypadnie telewizji i radiu publicznemu. W każdym z multipleksów nadawane będzie 4 telewizyjne kanały i 6 rozgłośni radiowych. Dotyczy to nadawców publicznych, natomiast nadawcy prywatni mogą nadawać aż 8 kanałów telewizyjnych i 12 stacji radiowych w jednym multipleksie.

Czeska telewizja publiczna, w związku z wdrażaniem cyfrowej telewizji naziemnej zapowiedziała uruchomienie dodatkowych kanałów tematycznych: informacyjnego i dokumentalnego. Regulator rynku medialnego w Czechach poinformował, że pierwsze pozycje w multipleksach przypadną kanałom ogólnotematycznym. Ponadto o nadawanie w ramach DVB-T mogą ubiegać się także nadawcy tematyczni. Przewidziano również miejsce dla kanału regionalnego, który będzie emitował ponad 90 minut premierowych treści lokalnych dziennie.

U naszych południowych sąsiadów pojawia się już coraz większa grupa chętnych do nadawania za pośrednictwem cyfrowej telewizji naziemnej. RTV Galaxie chce nadawać kanały regionalne TV Praha i TV Hradec Kralove. Nadawca planuje wymienić analogowe częstotliwości za miejsce w multipleksach. W DVB-T pojawi się prawdopodobnie kanał parlamentarny 24.cz. Również twórcy słowackiego TA3 zastanawiają się nad możliwością uruchomienia podobnej stacji w Czechach. W kategorii kanałów tematycznych w wyścigu o licencję wystartuje znana z satelity telewizja Óčko.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...