reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DVB-T ponownie w Hiszpanii

dodano: 2004-11-16 14:21
autor: Adrian Gąbka | źródło: AdvTV

dvb_t_logo_sk.jpg W Wielkiej Brytanii po upadku płatnego pakietu DVB-T - ITV Digital zdecydowano się na uruchomienie niekodowanej paczki Freeview. Nowy rząd hiszpański chce powtórzyć sukces Brytyjczyków i reaktywować cyfrową telewizję naziemną, która będzie teraz oferowana po znacznie przystępniejszych opłatach. Co będą mogli oglądać Hiszpanie?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponowne uruchomienie DVB-T z pewnością popchnie do przodu rynek hiszpańskich producentów sprzętu potrzebnego do odbioru tej technologii. Zasadniczą rolę w reaktywacji DVB-T odgrywać będzie nadawca publiczny, RTVE. Już teraz jest on gotowy do nadawania 8 niekodowanych programów cyfrowych drogą naziemną ( La Primera, La 2, Canal Clasico, Grandes Documentales, Teledeporte, Canal 24 Horas, TVE International). Prawdopodobnie w ofercie cyfrowej telewizji naziemnej znajdą się również EuroNews i Arte, który planuje od dłuższego czasu nadawanie po hiszpańsku.

Konkurencyjny multipleks stworzą nadawcy prywatni. W jego skład wejdą Antena 3, Tele 5, Canal Plus, Net TV, Veo TV. Interesująca jest obecność Canal+ w bezpłatnym pakiecie. Ocenia się, że przeciętny obywatel Hiszpanii będzie miał dostęp do 25-30 kanałów nadawanych drogą DVB-T. Hiszpański rząd długo zwlekał przed podjęciem decyzji o ponownym uruchomieniu cyfrowej telewizji naziemnej. Ostatecznie jednak zdecydowano się, że nastąpi to w przyszłym roku. Inauguracji DVB-T można spodziewać się w trzecim kwartale 2005 roku. Czynnikiem odstraszającym przed podjęciem takiej decyzji był upadek naziemnej platformy Quiero.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...