reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Freeview przegoni Sky?

dodano: 2004-11-18 09:54
autor: Adrian Gąbka | źródło: Dspy

freeview_logo_sk.gif Liczba brytyjskich gospodarstw domowych, w których dostępna jest paczka cyfrowej telewizji naziemnej Freeview będzie większa niż liczba abonentów Sky jeszcze przed przyszłorocznymi świętami Bożego Narodzenia. Tylko w ciągu 2004 roku przybyło ponad 3 mln użytkowników Freeview. Bezpłatny brytyjski pakiet DVB-T jest teraz wykorzystywany w 5 mln domostw Zjednoczonego Królestwa.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Analitycy szacują, że pod koniec grudnia 2005 roku płatna platforma satelitarna Sky Digital będzie posiadała 7,5 mln abonentów, podczas gdy pakiet niekodowanych programów cyfrowej telewizji naziemnej Freeview 8 mln użytkowników. Obliczenia te wykonano biorąc pod uwagę dotychczasowy przyrost domostw, korzystających z Freeview oraz nieco większe tempo wzrostu abonentów Sky niż miało miejsce w ostatnich dwunastu miesiącach.

Czynnikiem przyspieszającym rozwój DVB-T na Wyspach Brytyjskich jest paczka ‘Top Up TV’, w której znajdują się najpopularniejsze kanały, znane z satelitarnych i kablowych pakietów płatnej telewizji. W niektórych regionach Wielkiej Brytanii już teraz dokonywane jest wyłączenie transmisji analogowych. Po części mobilizuje to tamtejszych mieszkańców do zaopatrzenia się w sprzęt do odbioru cyfrowej telewizji. Zanim jednak proces ten dojdzie do wielkich metropolii, trzeba będzie poczekać parę lat.

Sky Digital próbuje bronić się jak może przed mniejszym niż się początkowo spodziewał przyrostem abonentów oraz odpływem niektórych z nich do cyfrowej telewizji naziemnej. Nie wiadomo na ile pomogą wysiłki, takie jak duże kampanie promocyjne oraz pakiet niekodowanych program satelitarnych Freesat from Sky.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...