reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat zamówił dwa nowe satelity Hot Bird

dodano: 2018-11-19 12:16 | aktualizacja: 2018-11-19 12:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Hot Bird zmiany Eutelsat Communications zamówił w firmie Airbus Defence and Space dwa nowe satelity, które mają zastąpić trzy istniejące satelity Hot Bird na pozycji orbitalnej 13°E. Te w pełni elektryczne jednostki o dużej mocy mają być gotowe do użycia w 2022 roku, obsługując klientów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Eutelsat Hot Bird


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje operator, nowe satelity mają przyczynić się do wzmocnienia i poprawy jakości usług nadawczych świadczonych klientom Eutelsat poprzez flotę Hot Bird, szczególnie w Europie Zachodniej i Polsce. Co więcej satelity mają oferować zaawansowane funkcje w zakresie ochrony i odporności wysyłanego sygnału, a także wyjątkową redundancję orbitalną.

Mając masę startową 4500 kg i moc 22 kW, w pełni elektryczne satelity zostaną zbudowane na innowacyjnej platformie Eurostar Neo firmy Airbus Defence and Space, która będzie produkowana wraz z ich ładunkami w brytyjskich fabrykach w Stevenage i Portsmouth, a także we francuskim zakładzie w Tuluzie.
 

Cieszymy się, że udało nam się zapewnić zastępczą pojemność dla naszej flagowej floty Hot Bird na 13°E, która odegrała rolę w tworzeniu formatów telewizyjnych od momentu jej powstania i jest kamieniem węgielnym naszej strategii wideo. Te nowe satelity zostały specjalnie zaprojektowane w celu ulepszenia usług, które oferujemy naszym klientom na tej kluczowej pozycji, reprezentując optymalne rozwiązanie pod względem wydajności capex. Po raz kolejny powierzamy ten projekt naszemu wieloletniemu partnerowi Airbus Defence and Space, który dostarczył naszej grupie 23 satelity

- powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat.

Nowe satelity mają się nazywać Eutelsat Hot Bird 13F i Eutelsat Hot Bird 13G. Zastąpią istniejące jednostki 13B, 13C i 13E. Z satelitów Hot Bird korzystają polskie platformy Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...